Z výpravy do Dvora neseme dva body! Cenná výhra 20:17

Vítězství se komentují příjemně a tak tento článek píšu s vynikajícím pocitem z týmového výkonu a výhry na hřišti jednoho z nejzkušenějších celků soutěže. Jak se to celé urodilo?

V sobotu od 17:00 jsme nastoupili na utkání bez Matěje Hykeše, který je na měsíc na studijním pobytu v Anglii a taky Milana Kiselici (pracovní povinnosti). Výsledky domácích naznačovali, že se jedná o tým s dobrou defenzivou a to se hned od úvodních vteřin potvrzovalo. Bojovalo se o každý centimetr na hřišti a Dvůr, mohutně povzbuzovaný publikem nám nedaroval žádný míč zadarmo. Když už jsme se prosadili tak naše šance likvidoval brankář Babčaník. Slabší produktivitu v útoku jsme kompenzovali lepší obranou a zákroky Ondry Kříže (ten odchytal v ten samý den zápas první ligy z Ústí kde hostuje). První poločas skončil vedením Dvora 9:7, pro domácí už v této sezóně typicky protože zatím v každém zápase v poločase vedli.

Poločasové pokyny směrovali hlavně k zvýšení úspěšnosti střelby a udržení herního tempa a disciplíny. Chtěli jsme využít fakt, že domácí mužstvo má některé zkušené hráče, kterým ale rychlá házená úplně nesvědčí. Hvizd rozhodčího k zahájení druhého poločasu zárověn zahájil i náš zatím nejlepší výkon v defenzivě v této sezoně. Týmu za to patří pochvala a v zápase nám bylo odměnou otočení vývoje zápasu (dostali jsme se do 2-3 brankového vedení). K dobré obraně jsme totiž přidali i branky ze spojek a pivota. Nenechali jsem se unést atmosférou zápasu a začali jsme kontrolovat jeho vývoj. Dvůr zkusil různé taktické varianty, osobní obranu dvou spojek a potom i všech hráčů ale nic z toho mu nepřineslo toužené srovnání skóre. Druhý poločas jsme vyhráli o 5 branek 13:8 což v konečném součtu znamená výhru 20:17.

Dva body si velice cením protože tým Dvora Králové, který zkusil extraligu a dlouhodobě hrál ligu první, jich v této sezoně určitě mnoho doma rozdávat nebude. Zároveň chci vyzdvihnout diváckou kulisu, která hnala domácí do posledních vteřin. Od zejtra už ale vyhlížíme Mladou Boleslav, kterou přivítáme doma a to se bude hrát zase od 0:0 a na 60 minut.