Z Kolína jsme přivezli 2 body!

V sobotu ráno jsme se vydali na zápas do Kolína kde jsme v minulé sezoně utrpěli slušný výprask. Domácí tradičně hrají svá utkáni v Ledči nad Sázavou. Cílem bylo navázat na dobrý výkon s Prahou 4 a napravit domácí ztrátu bodů.

Kolín nenastoupil v plné sestavě ale i tak nám byl v úvodních fázích utkání vyrovnaným soupeřem. V útoku trpělivě čekal na svou šanci a naši nepozornou obranu dokázal celkem jednoduše překonávat. Je dobře, že jsme si nenechali vnutit jejich styl hry a neustálým tlakem na rychlé rozehrání jsme domácí nutili hrát tempo házenou. Vašek Hora, který nastoupil v závěru druhého poločasu svými kličkami šikovně uvolňoval sebe i spoluhráče. Hlavně naše nedisciplína při exekuci sedmimetrových hodů způsobila, že jsme v poločase vyhrávali jenom 14:12.

Ve druhé půli se nám začalo víc dařit v obraně, které šéfoval zkušený Luboš Manda a náš útok dokázal skórovat lehké branky po spolupráci dvojic nebo trojic. Matěj Hykeš zkušeně proměňoval příležitosti na křídle a Petr Česák dobře řídil hru a přidal i několik branek. I když jsme hráli několikrát v oslabení a to chvilku i o 2 hráče nedali jsme Kolínu šanci dorovnat skóre nebo se dostat do vedení. Tu je potřeba zmínit, že na tom nese velký podíl skvěle chytající David Šrám, který likvidoval jednu šanci domácích za druhou a Ondra Kříž ho doplňoval zákroky ze sedmimetrových hodů.

Takhle se mají hrát utkání venku a vítězství 30:23 je zasloužené. V sobotu hostíme „B“ tým Lovosic a doufám v tradiční vynikající domácí kulisu, která nas požene k zisku dalších bodů a prvního domácího vítězství v této sezoně.