Vynikající vstup do ligy: Přehráli jsme Žatec

V úvodním utkání druholigových bojů jsme se střetli s nepříjemným Žatcem. Tento tým měl v posledních jarních kolech fantastickou formu, kdy dokázal porazit přední týmy soutěže. Jeho sílu pocítilo také naše družstvo, když jsme po velkém dramatu podlehli ve Spořicích 23:22. Soupeři jsme měli tedy co oplácet, ale rozhodně jsme o sobě nemohli mluvit jako o favoritech.

Do Spořic, kde hraje Žatec své domácí zápasy jsme zajížděli se 14 hráči a navíc se přidali dva marodi- Pavel Martínek měl stanoviště na ochozu vždy za brankou soupeře a Honza Podroužek zakotvil na střídačce v roli „děvenky“ pro všechno. Ze základního kádru jsme postrádali Ivoše Hanzelku, který trávil čas na rodné Moravě a delší dobu bude chybět také obranář a nejzkušenější hráč týmu Láda Manda, který má tříštivou zlomeninu prstu. Soupeř měl k dispozici 13 hráčů v čele s velezkušenými hráči z Chomutova (Vaněk a Badové). Oproti minulému utkání navíc přibil střelec Pisch a další zkušený borec na spojce Jánošík, který ještě nedávno hrál za KP Brno a zažil s ním postup do extraligy.

Začátek utkání vyšel lépe domácím a v 10. minutě jsme tušili, že nás nečeká nic jednoduchého. Domácí hráli rozvážnou házenou a naše hra byla naopak zbrklá a střely z nepřipravených pozic končili na pozorném brankáři Vernerovi či úplně mimo. V 16. minutě se nám podařilo srovnat na 6:6 a aktivní obranou jsme nutili soupeře k chybám, které jsme trestali. Zároveň se dařilo také v postupném útoku, kde jsme hráli trpělivě do jasné šance. Dařilo se uvolňovat pivota, kde se 3x prosadil Martin Doubek a z levého křídla dvě branky zaznamenal hrající předseda oddílu Milan Kiselica. Žatec neuklidnil ani oddechový čas a tak ve 24. minutě to bylo 12:6. Domácím se pak podařilo dvěma brankami korigovat, ale následně se nám podařilo třemi brankami ukončit poločas za stavu 15:8. Pro domácí to byl až příliš krutý výsledek, ale posledních 14. minut prohráli 10:2.

V poločase jsme si jasně řekli, že takové vedení nic neznamená a v hlavách byly ještě čerstvé vzpomínky na Boleslav, kde se z podobného vedení urodilo obrovské drama. Úspěšnou sestavu ze závěru první půle jsme nechali nezměněnou, ale co se hezky řekne, se hůře udělá. O tom jsme se hned přesvědčili, když domácí během čtyř minut snížili na 15:11 a věděli, že do konce zbývá ještě hodně času. Ještě se nám podařilo jít do vedení 18:12, ale poté domácí začali nepříjemně ukrajovat náš náskok. V deseti-minutové pasáži jsme v útoku ztráceli míče a nepřesně zakončovali. Na druhé straně domácí  dokázali využít naší nekoncentrovanosti v obraně. Dostali jsme několik zbytečných branek a z nich některé jdou na můj vrub. Ve 48. minutě to bylo pouze 20:18 a domácí měli v držení míč. To byl asi nejkritičtější okamžik v zápase. Naštěstí domácí Pisch neproměnil střelu z proskoku a následně jsme si třemi brankami v řadě naordinovali klid. Domácí se pak dvakrát přiblížili na rozdíl tří branek, ale na víc to již nebylo a tak jsme v závěru ještě navýšili skóre na konečných 28:22. Tento stav opticky klame, protože nakonec to nebylo tak jednoduché utkání, jak se při pohledu na výsledek může zdát.

Do sezony jsme tedy vstoupili úspěšně a podařilo se nám porazit velmi dobrého soupeře. Jsem přesvědčen o tom, že Žatec už doma příliš bodů neztratí a o to jsou dva získané body cennější. Pozitivem je především nasazení všech hráčů po celé utkání, útok také nebyl špatný, rychlý přechod nebyl žádný, obrana fungoval skvěle v úseku, který rozhodl zápas, ve druhé půli už to bylo slabší a domácí zaznamenali až moc branek střelbou přes hráče, při které se bohužel nedalo spolehnout mé zákroky. Rozhodčí odpískali utkání velmi dobře. V druhé půli na nás byli možná přísnější, ale zřejmě jsme si to zasloužili.

Průběh utkání

10 minuta 2:4, 20. Min 8:6, poločas 15:8, 40. Minuta 18:13, 50. Minuta 22:18, zápas 28:22