Vítězné derby se Slavií 26:18

V dalším kole na nás čekala tentokrát domácí Slavia Praha. Ambiciózní tým, který je pro nás vždy těžkým soupeřem, a společně zápasy bývají více než vyrovnané.  Letos je ale vše malinko jinak. Do haly v Edenu jsme přijeli jako favorité, Slavia se letošní sezónu trápí, a její letošní prioritou je záchrana v 2.lize.

Slavia na jaře nezískala ještě ani bod, naším jediným cílem bylo to tak zachovat i nadále. Do utkání jsme vstoupili s vědomím, že jedině koncentrace, trpělivost a bojovnost nám toto utkání vyhrají.

Slavia se již tradičně snažila překvapit nasazením nového brankáře, tentokrát se do branky postavil Jan Šípal. Utkání nabralo rychlý spád, když v čase 1:40 fauloval domácí Opálka našeho Martina Volfa v trháku a vysloužil si červenou kartu. Jakoby domácí ukázali, jak bude utkání probíhat.  Byl to boj o každý metr palubovky, ve kterém jsme měli lehce navrh, skvěle chytali oba gólmani.  Přece jen na nás byla vidět lehčí nervozita a velká chuť toto utkání zvládnout, která se projevovala především na naší nepřesnosti. I díky přesnému metru rozhodčích v tomto utkání, jsme se poslední minuty dostali do oslabení 4 proti 6.
Soupeř využil svoji přesilovku a stáhl utkání na jednu branku. Poločas skončil 11:10 pro nás.

Do druhého poločasu jsme šli odhodlání toto utkání vyhrát.  Z mužstva sálala ohromná chuť po vítězství, která se  projevila i na individuálních výkonech. Hráči využili taktických pokynů našich trenérů, a postupně jsme si získávali nad soupeřem náskok.  K velkému výkonu se opět rozchytal Ondřej Kříž. Do utkání se ale dostali téměř všichni hráči z lavičky, nebylo hráče komu by se nedařilo.  I díky nim jsme toto utkání vyhráli 26:18.

Mužstvo zaslouží pochvalu za bojovnost, která bude především v nejbližších kolech zapotřebí.

Mužem utkání byl zvolen Michal Hořejš, který soupeře trápil nejen svou střelbou, ale i neskutečnými kličkami, za které by se nestyděl kdejaký fotbalista.

V příštím zápase k nám zavítají Lovosice ,,B“. Utkání se hraje v neděli 16.3 2014  od 17 hodin ve sportovní hale Břve.