Remíza znamenající titul 2.ligy SVČ

Poslední kolo bylo tím, které rozhodne o mistrovi 2. ligy SVČ pro sezónu 2013/14. Naším posledním soupeřem bylo mužstvo Bělé pod Bezdězem, které jsme sice na podzim na domácí půdě porazili celkem suverénně, avšak na jejich půdě jsme během dvou let nebyli schopní vyhrát.  Samotný soupeř deklaroval, že do tohoto zápasu půjde naplno, obzvlášť když se jedná o jeho poslední utkání v 2. lize.

Do utkání jsme vstoupili s jasnou motivací vyhrát jak zápas, tak samotný titul. Bohužel hned od začátku nám dali domácí pocítit svoji houževnatost,  a touhu potvrdit svá slova. Naši hráči se díky hernímu stylu soupeře nedokázali dostat do tempa, především náš přechod do útoku velmi trpěl. Ani samotná obrana nefungovala dle našich představ. Díky tomu měla Bělá místy až 4 brankové vedení. Hráči se dokázali vrátit do zápasu a do poločasu stáhli soupeře na rozdíl jedné branky.  Poločas jsme prohráli 14:15.

O přestávce dal najevo svoji nespokojenost naše trenérské duo. Těžko říct zda mužstvo potřebovalo více uklidnit či naopak ještě víc probudit.  Proto každý z nich zvolil svůj způsob.

Bohužel ani vstup do druhého poločasu nebyl od nás nijak povedený.  Obrana se zlepšila, pro což neměla pochopení dvojice rozhodčích, která možná až zbytečně podlehla tlaku tohoto zápasu.
Zápas pokračoval ve stejném duchu jako v 1. poločase, kdy byla hra až neskutečně rozkouskovaná, což více nahrávalo soupeři. Přidáme-li k tomu naší tragickou koncovku, kde jsme navíc hráče speciálně upozorňovali na styl domácího brankáře, nebylo to nijak platné. I přes lehké vedení, jsme zápas nedokázali dovést do vítězného konce, a s nervy až do posledních vteřin jsme uhráli alespoň remízu, která pro nás ale celkově znamenala titul!!!

Samotný hráči, ale byly ze zápasu natolik rozhozený, že nevěděli, zda mají být zklamaní nebo se začít radovat. Teprve vedení mužstva potvrdilo, že jsme díky lepším vzájemným utkání i skóre na 1. místě!!! Oslavy mohli začít…

Bohužel jsme do tohoto zápasu šli s myšlenkami utkání neprohrát, nikoliv vyhrát, což se negativně projevilo na naší hře.

Hráčem utkání byl zvolen Lukáš Weigner, který se celý zápas bojoval s obranou soupeře, a právě jeho branka rozhodla o titulu pro Libčické házenkáře. Lukáš se stal mimo jiné nejlepším střelcem týmu v této sezóně 2013/14.

Příběh ale ještě nekončí…

Nyní nás čekají dvě barážové utkání o postup do 1. ligy. Soupeřem nám bude vítěz 2. ligy JZČ mužstvo Talentu Plzeň „B“, které za celý ročník ani jednou neprohrálo, a ztratilo body pouze dvakrát. Především na jaře celé soutěži jasně dominovalo. Čeká nás určitě atraktivní utkání, bližší informace o termínech vám napíšeme na webu a samozřejmě i na Facebook profilu našeho mužstva.

Děkujeme za podporu v celé sezóně, věříme, že nás přijdete podpořit v širokém počtu i na tyto barážové utkání.