Překvapení se nekonalo. Libčice – M.A.T Plzeň 22:32

Na domácí palubovku jsme ve 3. kole Českého poháru přivítali soupeře zvučného jména, extraligový M.A.T Plzeň, jednoho z favoritů na titul v letošní sezóně 2013/14. Dlouho jsme si přáli, abychom mohli změřit síly s některým týmem z extraligy. Naše přání se nám dnes splnilo. Do zápasu jsme šli s cílem si ho užít a zkusit překvapit.

První poločas pro nás začal velmi nadějně a po 10 minutách jsme vedli 4:1. Ale soupeř velmi rychle dokázal náš náskok srovnat. Jako by ale Plzeň přijela pro jednoduše vyhraný zápas a v koncovce se dost trápila. Libčičtí házenkáři bojovali a udržovali si stále několika brankový rozdíl. Po 20 minutách jsme drželi vedení 10:8. Plzeň nás neustále zasypávala ohromnými projektily z dálky, které ovšem často končily těsně vedle nebo je pochytal Ondra Kříž. Naše obrana byla agresivní a neustále ve střehu. Díky tomu jsme mohli jít do šaten za stavu 13:11 pro domácí házenkáře.
Zatímco na naší straně byla spokojenost s výsledkem, u hostí bylo rušno. Soupeř určitě čekal lehčí úvod.

Do 2. poločasu jsme šli s cílem vydržet v nasazení, pokusit se vykolejeného soupeře dále trápit a samozřejmě udržet výsledek na naší straně.

Bohužel během 10 minut jsme poznali soupeře v plné síle, kdy nám odskočil na rozdíl 7 branek. Jejich přechod do rychlého protiútoku byl opravdu ukázkový, a ať jsme se snažili sebevíc, dále to nešlo. I přes pár zákroků obou našich brankářů, jsme s výsledkem už nic neudělali. A tak konečný výsledek byl 22:32.

Myslím, že především v 1. poločase jsme překvapili nejen soupeře, ale i sami sebe. Ukázalo se, že když hrajeme soustředěně a s nasazením, předvádíme kvalitní házenou, na kterou je radost se koukat. Donutili jsme chlapy z Plzně zapnout na 100%, budiž nám to pochvalou. Ale právě 2. poločas ukázal rozdíl mezi oběma týmy. Máme stále na čem pracovat, ale hlavy vzhůru. Děkujeme soupeři, že k nám přijel s plnou sestavou, i za předvedený výkon a přejeme jim úspěch v dalších kolech.

Již v sobotu pokračuje 2. liga. Soupeřem nám bude tým Žatce. Výhoz je v nezvyklém čase 10:30 na jeho půdě. I přes kladnou bilanci 3 ku 1, bývají utkaní, především v jejich hale, velmi nepříjemná a vyrovnaná. Čeká nás težký zápas.

Děkujeme fanouškům, že si v týdnu našli čas a přišli nás podpořit
.
Hráčem utkání jsme, za jeho zodpovědný výkon v celém zápase, zvolili Zdeňka Jermana.

Fotky z utkání níže a zítra se můžete těšit na rozhovor s předsedou oddílu Milanem Kiselicou.