Představujeme: František Palan

Nová sezóna se nám blíží nezastavitelným tempem, proto přinášíme v rámci rubriky Představujeme nové medailonky letních posil našeho oddílu. Aktuálně se můžete těšit v nadcházejících týdnech na medailonky Franty Palana, Michala Šimánka a Ondry Hasaly. Je logické, že začneme libčickým rodákem Frantou Palanem.

Franta prošel libčickou mládežnickou akademií s konečnou zastávkou na hostování v oddílu Sparty Praha. Přechod do mužů se ale nerealizoval a Fanda na několik let opustil házenkářskou rodinu. V rámci studií na FTVS ovšem házené opět přišel na chuť (možná k tomu přispěl i dlouholetý pedagog házené na FTVS Martin Tůma). Libčické odchovance vždy vítáme s otevřenou náručí, proto přejeme hodně zdaru, vytrvalost a chuť k tréninku. Svoje místo v týmu si Fanda brzy určitě najde.

František Palan 1 František Palan 5 František Palan 4

Sportovní část:
1) Kdy a jak jsem se dostal k házené?
Ještě když jsem byl ve školce, tak v 1. třídě libčické ZŠ, kde byl i můj bratr, probíhal nábor a já jsem byl do házené vstrčen spolu s ním. Dodnes jsem za to rád.

2) Kolik let hraješ házenou, měl jsi nějaké přestávky? V jakých klubech jsi působil?
Házenou jsem hrál nepřetržitě celou základku, ke konci jsem stejně jako pár kluků z libčického dorostu šel hostovat do Sparty. Po základce jsem měl asi pětiletou pauzu, teď jsem však na škole k házené opět přičuchl a to mě přimělo se k ní vrátit.

3) Byla házená vždy sport číslo jedna, nebo jsi hrál/hraješ ještě další sporty závodně?
Žádnému jinému sportu jsem se nikdy nevěnoval a nedal tolik, jako házené.

4) Co pro tebe házená znamená?
K házené jsem vždy trochu tíhnul a jsem rád za každou příležitost si jí zahrát. Jsem odmalička soutěživý typ a tak se rád poperu o vítězství, nerad prohrávám. Pro mě znamená výzvu a kopec srandy s klukama.

5) Co ti házená dala a vzala?
Jediné, co mi může vzít, jsou volné víkendy, které bych stejně trávil u Hattricku, CSka nebo Battlefieldu.

6) Co považuješ za svůj největší sportovní házenkářský úspěch?
Že si vůbec zahraju 😀

7) Jaké máš do budoucna další házenkářské cíle?
Hlavně u té házené vydržet, jak dlouho to jen půjde Pro mě je těžké ji skloubit se školou, když máš před tréninkem ještě několik sportů v rámci školy, není to zrovna žůžo, ale bez tréninku to hold nejde.

8) Měl jsi někdy sto chutí s házenou praštit? Proč?
Dal jsem si asi 5letou pauzu po základce, proč vlastně, to už sám pořádně nevím..asi ta puberta.

9) Jak vnímá házenou tvoje nejbližší okolí (přátelé, rodina)?
Dost dobře, všichni mě v ní podporují.

10) Co bys vzkázal malým dětem, které se rozhodují, zda je házená ten pravý sport?
Házenkáři jsou krutý týpci, ale jestli chceš do konce života házet jako holka, tak hraj fotbal.

František Palan 6 František Palan 3 František Palan 2

Osobní část:
1) Jsi ženatý/zadaný? Jak dlouho? Nějaké děti?
Jsem s přítelkyní něco přes rok (lépe to ví ona) a snažím se jí naučit, aby neházela jako holka ;)) Děti nemám, mám ještěrku.

2) Kde bydlíš a odkud pocházíš?
Vyrůstal jsem a žiju v Libčicích.

3) Jaké jsou tvoje oblíbené aktivity mimo házené?
Snad jakýkoliv sport kromě šachů… rád zajdu s Radomírama (starý fellaz) na pivko a hermelína.

4) Jaká byla poslední dovolená?
Boží! Válel jsem si šunky v Itálii.

5) Kam by ses chtěl v budoucnu podívat? Jaká země tě láká? Ideální dovolená?
Poslední dobou bych cestoval snad všude, nejvíc mě asi láká Argentina, ale takové Kapverdy nebo Kanáry…to by byla dovolenka!

6) Kdyby ses měl charakterizovat jako nějaké zvíře, jaké by to bylo?
Vždycky se mi hrozně líbili orli (ale podle přítelkyně jsem šnek)

7) Pracuješ nebo ještě studuješ? Jaké máš zaměstnání, co studuješ? Jakou práci budeš dělat za 5 let?
Studuju na karlovce tělovýchovu a sport, ale co budu dělat za 5 let fakt netuším. Uvidíme, kam mě vítr zanese.

8) Jaké jsou tvoje silné a slabé stránky?
Ještě nikdy jsem neprohrál s babičkou v kartách, tak asi to prší..a slabé, nu asi to, že mě Pepa (kocour) vždy přinutí mu dát něco k jídlu.

9) Kdyby sis měl vybrat, z čeho by se skládalo ideální večerní menu?
Dejte mi zavináče a běžte pryč 😀

10) Nějaký vzkaz na závěr?
Chci poděkovat klukům z oddílu za jejich podporu (+výbornej guláš!) a že mě mezi sebe opět takhle vzali (jen do sprch se pořád trochu bojím :D) Nevím, jak to vypadalo loní, ale doufám, že nás fanoušci podrží na domácích zápasech v Břvích a udělají hostům peklo!

TOP 5:
1) Kdo je tvůj nejoblíbenější spoluhráč a proč ?
Z dorostu jsem byl zvyklý na Matese, ten mě ale vymňoukl a leze mi na křídlo.

2) Jaký je tvůj nejoblíbenější tým v naší konferenci? (Proti komu nejradši nastupuješ)
To bych možná nehodnotil po 10 odehraných minutách v poháru 😀

3) Kdo je z našeho týmu největší vtipálek (krom tebe ) a kdo největší podivín?
Hlášky rozjařené trojice Mates – Daggy – Berky jsou k nezaplacení a pacienti jsme tam všichni.

4) Jaký je tvůj nejoblíbenější film a kdyby o tobě měli natočit film, kdo by tě hrál ?
Něco jako nejoblíbenější film fakt asi nemám, vždy se ale obracím na Jirku (bratra), když chci nějaké filmové novinky a bomby. Kdyby mě měl někdo hrát, tak Ryan Gosling.

5) Jaký je tvůj největší zážitek s týmem Tj Sokol Libčice ?
Doufám, že bude – obhajoba titulu a postup do 1. ligy, to by byl mejdan!

One comment

Join the Conversation