Posvícení 2014

Posvícenský turnaj města Libčice nad Vltavou patří mezi nejstarší turnaje v celé České republice, jeho počátek sahá do roku 1950.

62. Ročník Libčického Posvícení měl tentokrát velmi kvalitní obsazení:

•  Sokol Libčice
  • Sokol Vršovice
  • HC TJ Náchod
  • Liberec Handball
  • Starý Plzenec

Naše utkání:
Sokol Libčice –  Sokol Vršovice   13:23
V prvním zápase jsme dostali favorita nejen tohoto turnaje, ale celé 2. ligy JZČ.  Vršovice výrazně posílené o nové hráče, včetně Kamila Piskače, legendy Dukly Praha. Bohužel se v zápase projevil rozdíl v začátku letní přípravy, kde mužstvo Vršovic mělo více sil.  V tomto zápase celou dobu vedli a nepomohlo ani střídání brankářů na naší straně.

Sokol Libčice –  Starý Plzenec  anulován
Zápas byl přerušen kvůli nepřízni počasí. I přesto, že zápas byl dohrán, vítězství nám bohužel nebylo započítáno. Starý Plzenec se rozhodl turnaj opustit v obavách o své zdraví.

Sokol Libčice –  Liberec   19:18
Liberec byl minulou sezónu nováčkem 2. ligy SVČ, kde byl příjemným překvapením. Také na našem turnaji ukázali, že letošní sezónu to s nimi budou opět těžká utkání.  Přes dobrý vstup do zápasu se dokázali zvednout a zápas dovést do dramatického konce, kde jsme jen tak tak vyhráli.

Sokol Libčice –  Náchod   16:15
Zápas s Náchodem byl pro nás velkou neznámou.  Podobně jako v utkání s Libercem jsme do zápasu vstoupili kvalitním výkonem a rychle jsme vedli. Bohužel i toto utkání jsme si dokázali sami zdramatizovat, přesto vyhrát.

Hodnocení:
Konečné 2. místo je pro nás spokojenost. Chtěli jsme obhájit titul z minulého roku, trápila nás však velká neúčast v našich řadách, kdy hráči byli na dovolené. Vzhledem k tomu, že jsme turnaj odehráli v devíti lidech, můžeme být rádi, že jsme byli konkurenceschopní. Hráči ukázali velkou bojovnost a chuť se poprat o výsledek, za což jim patří dík.

Posvícení 2014 - Sokol Vršovice
Posvícení 2014 – Sokol Vršovice
Posvícení 2014 - Sokol Libčice
Posvícení 2014 – Sokol Libčice

V sobotu se zároveň konal turnaj starých pánů, kde naše legendy dokázali v konkurenci Old Boys Kladno a Sparta Praha vybojovat vítězství proti zmiňované Spartě, které nám zajistilo 2. místo.

Posvícení 2014 - Old Boys Kladno
Posvícení 2014 – Old Boys Kladno
Posvícení 2014 - veteráni Libčice
Posvícení 2014 – veteráni Libčice

Děkujeme za podporu a doufáme, že jste se také bavili.

Nyní pokračujeme v letní přípravě. Vše směřuje ke 2. kolu Českého poháru, které nás čeká v polovině září.