Postup v poháru až po sedmičkách

Ve druhém kole Českého poháru jsme zajížděli do Ledče nad Sázavou, kde jsme se o další postup utkali s tradičním soupeřem z Kolína. Jednalo se o první ostrou herní prověrku a rovnou proti velmi sehranému týmu.

Začátek utkání byl z naší strany doslova impozantní a po 5. minutách jsme vedli 5:0. Domácí si vzali time-out a po něm na hřiště přišel velezkušený Michal Kraus a po několika málo minutách bylo srovnáno a od té doby si domácí drželi až tří brankové vedení. To jsme na konci poločasu díky trhákům na Martina Volfa stáhli na remízový stav 13:13.

V úvodní pasáži druhé půle jsme trestuhodně nevyužili domácích ztrát míče a to dalo ráz celému zbytku utkání. V podstatě jsme stále dotahovali vedení domácích, kterým zjevně docházely síly, ale zkušenou hrou nás nepustili do vedení. Za stavu 26:24 ve prospěch domácích to s námi vypadalo zle nedobře, ale ještě jsme se dokázali zmobilizovat a utkání alespoň vyrovnat na 26:26. Navíc jsme měli asi 10 vteřin na rychlý protiútok, ale ten jsme opět prohýřili.

O postupujícím tak dle daných pravidel musely rozhodnout 7- metrové hody. V těch jsme nakonec byli úspěšnější, protože Volf, Weigner, Hasala a překvapivě i Hykeš uspěli a na druhé straně zaváhali Pokorný a Sauer. Nejtěsnějším možným výsledkem tedy postupujeme do 3. kola, kde se s největší pravděpodobností utkáme s extraligovým soupeřem.

V pohárovém utkání se představili hned tři nové tváře v našem týmu. Druhý poločas celkem spolehlivě odchytal Michal Šimánek, který je na hostování z Dukly Praha. Velmi důležité branky z křídla přes ruku dával Ondřej Hasala, který přišel na hostování z Kutné Hory, ale s valnou většinou týmu se velmi dobře zná z mládežnických týmů Dukly Praha. Třetím je Franta Palan, který je libčickým odchovancem a delší dobu nehrál, ale i on prokázal, že při pravidelném tréninku bude plnoprávným členem týmu. Příští týden již začíná mistrovská soutěž, ale naše utkání s Bělou bylo z důvodu obsazenosti haly odloženo a tak ještě máme 14 dní na přípravu a do soutěže vstoupíme ostrým zápasem v Lounech, které v loňském ročníku hráli ještě 1. ligu…