Pardubice – Libčice 29:26 (11:14)

Ve stejný den, kdy se jela Velká pardubická mířili i libčičtí házenkáři do Pardubic. Nikoliv ovšem na dostihy, ale k třetímu druholigovému utkání. V něm nás čekal místní celek, který v letošním roce postoupil již do čtvrtfinále Českého poháru. Za tímto úspěchem stojí vyřazení prvoligového Dvora Králové a extraligového Brna. O soupeři jsme měli pouze kusé informace, ale těchto výsledků jsme se rozhodně před zápasem nezalekli.

Z počátku se oba týmy vzájemně poznávaly a hra byla velmi vyrovnaná. Libčičtí se prezentovali aktivní obranou a tradičním nasazení od první minuty. Soupeř se spoléhal na herní kombinace, které uvolňovaly levou spojku.

Ke konci poločasu jsme si dokázali vytvořit i čtyřbrankový náskok a půle nakonec skončila 14:11v náš prospěch. Vzhledem k tomu, jak kvalitní jsme odehráli první poločas, tak rozdíl měl být vyšší. Bohužel nás srazily dolů nepřesnosti v rychlém útoku. Místo abychom branku dali, tak jí dostaneme…

Nástup do druhého poločasu se nám nepovedl a během čtyř minut jsme pracně vytvořený náskok ztratili. Poté jsme se ještě 2x dostali do vedení o dvě branky. Naše nepřesnosti opět znamenaly vyrovnání. Poté se utkání chvilku tahalo, ale soupeř začínal mít navrch. Od 18.min. do 21. min. jsme úplně propadli a ze stavu 21:21 bylo 25:21 a tam se vše zlomilo. Vysunutou obrannou jsme se ještě pokusili o obrat a minutu před koncem jsme se dostali na 28:26 a házeli sedmičku. Tu jsme tradičně neproměnili a nakonec ještě jednu branku inkasovali. Zápas tedy skončil 29:26 pro domácí družstvo Pardubic.

Jejich vítězství je zasloužené, protože ve druhém poločase nás jednoduše přehrávali v útoku a celkově zápas odehráli velmi zkušeně. V házenkářských dovednostech jsme rozhodně nebyli horší, ale druhá liga je už i o něčem jiném. Na jeden dobrý poločas se vyhrát nedá a na to musíme stále pracovat. Opět se bojovalo a dřelo až do konce, ale to musí být náš standart. Ve druhém poločase se mělo více prostřídat a přesněji reagovat na vývoj utkání. To jsou ovšem věci, které si musíme vyříkat mezi sebou.

Rozhodčí odpískali utkání velmi kvalitně. Na obou stranách nevylučovali a nechali hráče hrát házenou a tak to má být. Takže poděkovaní za kvalitní utkání patří také jim.

Stručný komentář k utkání přidal předseda oddílu Milan Kiselica:

„Pohledný zápas, který jsme si bohužel prohráli ve druhém poločase. Z chyb se musíme poučit do dalších zápasů, nevěšet hlavu a připravit se na další domácí zápas, kde musíme potvrdit domácí výhru.“

Příští týden nás v domácím prostředí od 17:00 čeká tým Mladé Boleslavy. Těšíme se na vaši podporu a rozhodně budeme opět bojovat a další druholigové body.

One comment

1. Včera jsem byl osobně hodně zklamaný, jak jsme mohli ztratit slušně rozjetý zápas. Dneska už to trochu vyprchalo a vidím pozitivní věc – do poslední minuty jsme bojovali jako tým a rvali se o každou branku, což dříve nebývalo až tolik zvykem. Celkově mám z týmu dobrý pocit, a když budeme makat v tréninku a v zápase udržíme klidnější hlavu, tak určitě začneme právě takovéto zápasy strhávat na svou stranu a budeme se radovat z vítězství. Už se těším na sobotu, jak si to rozdáme s Bolkou…