Na nejlepší zatím nemáme

V sobotu jsme v obvyklém čase 17:00 v hale Břve přivítali zkušený celek 2. Ligy a jejího mnohonásobného vítěze Prahu 4. Oba týmy nenastoupili v plné sestavě. Soupeři chyběl Půta, Čurda a Pauza. Náš tým nemohl počítat s obranářem Lubošem Mandou a novou letošní posilou Vaškem Horou, kteří oba měli pracovní povinnosti. Zdravotně nebyli v pořádku Pavel Martínek a Ivo Hanzelka.

Už domácí zápas v minulé sezoně ukázal, že dokážeme hrát i s takovým soupeřem vyrovnanou partii a po výhře v Žatci jsme do zápasu vstupovali s cílem bodovat. Úvod vyšel lépe hostům, kdy hráli zkušeně v útoku a připravovali střelecké příležitosti pro ostrou levou spojku Gustu Peška, který prošel juniorkou Dukly. Ten se v úvodu zápasu nemýlil a díky našim několika neproměněným útokům jsme prohrávali o 2-3 branky. Srovnat hru se nám podařilo osobní obranou Peška a pozorným výkonem pětice zbývající pětice hráčů. Nejeden důležitý zákrok přidal Ondra Kříž. Závěr poločasu jsme zvládli a do šaten odcházeli s vedením 12:11, které ale mohlo být výraznější. Náš tradiční střelec Lukáš Weigner neměl úplně svůj den, ale naštěstí jsem ho doplnil já z pravé spojky a taky Petr Česák ze střední.

Pokyny do druhého poločasu zůstali bohužel v šatně a Praha 4 velmi zkušeně potrestala naši každou chybu, takže z jednobrankového náskoku byl rázem několikabrankový deficit. Tady je potřeba vyzdvihnout celý tým, který nesložil zbraně, semknul se a postupně náskok stahoval. Dostat soupeře pod výraznější tlak a případně otočit skóre nám neumožňovali neustále vyloučení. Házená je tvrdý sport a i toto k ní patří, oslabení plynoucí ze špatného střídání nebo moje nesportovní chování (nakopnutí lahve na střídačce z pocitu neoprávněného vyloučení) však tým, který chce pomýšlet na vítězství nad tak vyspělým soupeřem, jakým Praha 4 nemůže páchat. Hru ve 4 nebo 5 hráčích jsme sice zvládli ve smyslu, že jsme soupeře nenechali navýšit náskok a právě naopak podařilo se nám dostat až na rozdíl jediné branky, to ale bylo naše sobotní maximum a z posledního útoku jsme neskórovali. Hosté ještě dokázali po naší hře vabank skórovat z prostoru brankoviště. Za nasazení a bojovnost patří pochvala všem hráčům. Na mužstvu je vidět zlepšení oproti minulé sezóně. Stále pracujeme na zapracování nových posil i na změnách v útočném projevu mužstva.

Zápas ukázal, kde máme herní rezervy, a na co se musíme soustředit na tréninku před zápasem v Kolíně. Tento ročník 2. Ligy bude velmi vyrovnaný a ztráta každého bodu může v konečném součtu chybět. Rád bych poděkoval divákům za intenzivní podporu a vynikající atmosféru. Zápasy s Prahou 4 mají vynikající sportovní atmosféru, kdy se hraje tvrdá a poctivá házená ale nedochází k záludným zákrokům. Je to radost jak pro hráče tak určitě i pro obecenstvo.

Hrající trenér Martin Breyl