Libčice- Most 29:19 (14:10)

V pořadí čtvrtém domácím utkání nás čekal poslední tým tabulky, kterým je Baník Most. Po nevydařeném střetnutí na Slávii jsme se ve čtvrtek místo tréninku utkali s národním týmem Jordánska. Utkání slibovalo zajímavou konfrontaci a zlepšení celkové nálady po výbuchu v Edenu.

Libčice x Jordánsko

Konečným výsledkem byla prohra 36:20, o které rozhodl velmi špatný první poločas. Druhá část už byla přeci jenom ve znamení určitého herního zlepšení a byla příslibem do sobotního utkání s Mostem. Bohužel na konci utkání se zranil náš druhý nejlepší střelec Ivoš Hanzelka a tak zápas přeci jen přinesl negativa.

Do mistrovského utkání jsme vstoupili mnohém lépe připraveni než naposledy a zápas jsme měli od začátku pod kontrolou. Soupeři produkujícímu trpělivou házenou na samé hranici pasivity, bylo těžké odskočit na výraznější rozdíl a tak poločas skončil 14:10 v nás prospěch.

Do druhé půle jsme vstoupili přesně podle představ a pozorná obrana s efektivním útokem znamenala vedení 19:10 a bylo po zápase. Poté už se konal festival neproměněných šancí na naší straně a nepřesných výroků rozhodčích na obou stranách. Konečné skóre 29:19 odpovídá dění na hřišti. Pozitivem je zapojení všech hráčů do zápasu a nasazení celého týmu až do posledních vteřin. Skvělý zápas odehrál Zdeněk Jerman a doufejme, že mu vydrží i do posledních kol. Dobře se uvedla čerstvá posila v brance David Šrám, který v první půli zlikvidoval dvě po sobě jdoucí sedmičky a i v druhé půlce předvedl několik dobrých výkonů. Po několika letech tedy za Libčice nastoupil druhý BRANKÁŘ a určitě je to pozitivum pro celý tým. Negativem je velké množství neproměněných střeleckých příležitostí- trháků a náskoků. V tomto ohledu těžko můžeme hledat v soutěži konkurenci.

Pravdou je, že Most v současné sestavě a rozpoložení nebyl těžkým soupeřem, ale počítají se body a každá výhra je důležitá. Příští týden nás čeká venkovní utkání s prozatím druhým Kolínem a to bude úplně o něčem jiném. Papírově by naše výhra byla překvapením, ale rozhodně tam pojedeme bojovat a třeba to konečně venku klapne.