Libčice- Mladá Boleslav 30:22 (16:11)

V sobotu čekalo libčické házenkáře druhé domácí utkání . Po prohře v Pardubicích bylo nutné získat dva body a udržet kontakt se středem tabulky. Soupeřem byl tentokrát tým z Mladé Boleslavy, který velmi dobře známe z dlouholetého působení ve Společné regionální lize. Naposledy jsme s ním prohráli oba vzájemné zápasy a Bolka postoupila do 2. ligy.

Věděli jsme co můžeme od soupeře očekávat a první minuty utkání to okamžitě potvrdily. Hosté se snažili o rychlou kombinační házenou a na časté dohrávky do křídelních prostorů. Začátek utkání nás nezastihl plně koncentrované, ale soupeř nevyužil jasných střeleckých příležitostí (sedmička, trhák) a to nás patrně probralo. Ze stavu 3:3 v 6. minutě bylo rázem 8:3 a v 18. minutě už jsme vedli 11:4. Dařila se nám, jak kombinační hra, tak také střelba ze střední vzdálenosti přes menší hráče soupeře. Posledních deset minut prvního poločasu jsme dohrávali v početním oslabení a soupeř stáhnul na rozdíl 4 branek, ale naštěstí nevyužil dvouminutovou přesilovku 6 na 4. Poločas tedy skončil výsledkem 16:11 pro Libčice.

Obraz hry se neměnil ani v průběhu druhého poločasu. Postupně jsme si vytvořili až osmibrankový náskok (43. minuta 22:14) a utkání se zdálo prakticky rozhodnuté. Bohužel poté nás přestal poslouchat míč, nestřílelo se z dálky a obrana přestala hrát v nasazení. Výsledkem byl stav 24:20 v 53. minutě. Poté do té doby neomylný Ivo Hanzelka neproměnil sedmičku a soupeř ucítil možnost zdramatizování utkání. To se naštěstí nekonalo, protože vlastními chybami nám hosté darovali několik trháků, které jsme proměnili  a pět branek v řadě rozhodlo o tom, že Libčice získávají další důležité body do druholigové tabulky.

Libčičtí házenkáři odehráli velmi slušné utkání. Byly tam úseky, které se příliš nepovedly, ale naštěstí netrvaly dlouho.  Utkání se střelecky vydařilo Ivo Hanzelkovi, kterému šla střelba z dálky a sedmičky měl 6/5- to je náš nadstandard.  Velmi dobře fungovala obrana, která si musela poradit s hrou soupeře, který prakticky nestřílel z dálky a všechny akce zakončoval na brankovišti.

V sobotu zajíždíme do Ústí a rozhodně mu máme co vracet. Na začátku září nás v Libčicích vyřadil z Českého poháru…

Svůj komentář k utkání tentokrát poskytl Petr Česák, který k výhře přispěl třemi brankami:

„Po zpackaném zápase v Pardubicích jsme šli do dalšího zápasu s jistým očekáváním, ale i nervozitou. Alespoň jsem to tak cítil. Boleslav je tradičním soupeřem Libčic již z dob krajských přeborů a následné SRL. O zdravou motivaci tedy bylo postaráno a podle toho se odvíjel i začátek zápasu. Obrana opět fungovala na jedničku, a proto se nám povedlo odskočit na několika gólový rozdíl již v úvodu utkání. Tento rozdíl jsme si v průběhu celého zápasu udržovali a nebýt krátkého výpadku zhruba v polovině druhého poločasu, konečný výsledek by byl asi ještě přijatelnější. Nejvíce si však cením týmového výkonu a spolupráce na hřišti i na lavičce. Jen tak můžeme vítězit ve vyrovnaných zápasech a v celkovém zúčtování to bude ten faktor, který bude odlišovat týmy v horní a dolní polovině tabulky.“

Průběh utkání: 10min. 5:3, 20min. 11:6, poločas 16:11, 40min. 20:13, 50min. 24:18, konec 30:22

Fotky ze zápasu: [nggallery id=4]