Letní příprava začíná, hráče čekají galeje

Dnes v podvečer startuje tradiční letní příprava libčických házenkářů. Hráče čeká 10 tréninkových jednotek sestavených kondičním trenérem ve spolupráci s hlavním koučem Martinem Breylem. Příprava je zaměřená na komplexní rozvoj síly, rychlosti, dynamiky a vytrvalosti. Co se nenatrénuje během léta, se v sezóně již nedožene. Tréninkový kemp se uskuteční v Libčicích na venkovním hřišti v průběhu srpna vždy v úterý a ve čtvrtek od 19:30.

V trénincích se očekává využití oblíbených pomůcek, jako jsou běžecký žebřík, medicinbaly, expandéry, švihadla nebo balanční podložky. Start přípravy bude rychlý a tvrdý, dle slov trenéra se nebude brát ohled na prázdninový výpadek a na kachničku se zelím příští měsíc raději nemyslet. Je proto chvályhodné, že někteří hráči v létě nezaháleli a poctivě se individuálně připravovali. Příkladem šla především klubová ikona Ondra Kříž, který své tělo trápil i během zasloužené dovolené.

Vyvrcholením přípravy bude účast na domácím posvícenském turnaji, který je pořádán jako nejstarší turnaj v České republice a je zároveň generálkou před prvním ostrým zápasem v Českém poháru a lize.

Závěrem přikládám několik motivačních hesel, která budou denním chlebem následujících dní:

„Co bolí, to roste“

„Neznám bolest“

„Co tě nezabije, to tě posílí“