Jsou prohry, za které se není třeba stydět

Už v týdnu bylo jasné, že na veledůležitý zápas s největším rivalem posledních let pojedeme pouze s torzem týmu. Maťo Breyl musel z osobních důvodů odjet na Slovensko, Honza Skoba má natažené vazy v koleni a připraven by měl být až na zápas s Jabloncem. Do toho začala řádit také chřipka, která před týdnem postihla Luboše Mandu, v týdnu se k tomu přidal také Ivoš Hanzelka a v sobotu se ozval Kuba Turek, že se také necítí fit. Nakonec Luboš a Ivo vstali z postele a přijeli hrát- Luboš dokonce s teplotou 38,8.

S devíti hráči do pole z toho dvěma marody jsme tedy čelili nažhavenému soupeři, který si v tomto zápase nemohl dovolit ztratit body. Do utkání tak povolal i svého odchovance Vojtu Hanzla, který za Vršovice nastoupil potřetí v této sezoně. Citelná pro domácí byla samozřejmě absence rumunského střelce.

Vstup do utkání se nám podařil a dostali jsme se do vedení 5:2. Soupeř okamžitě srovnal na 5:5 a v 18. minutě se dostal do vedení 8:7. Poté se nám dařilo perfektně bránit a trestat jakoukoliv chybu soupeře. Ve 26. minutě jsme se šňůrou 7 branek v řadě dostali do vedení 14:8 a začali věřit, že konečně urveme venkovní vítězství. Bohužel soupeř nejprve kontroval na 14:10 a v přesilovce 6na4 korigoval ještě na 14:12.

V přestávce jsme nebyli spokojeni s tím, jak rychle jsme ztratili pečlivě budovaný náskok. Bohužel vstup do druhé půle byl ještě tragičtější a další čtyři rychlé branky v řadě znamenali vedení 16:14 pro domácí. V tu chvíli to vypadalo, že si ještě odvezeme pořádný výprask. To se naštěstí nestalo a hra se opět vyrovnala, ale soupeř byl stále o krok vpředu. V 50. minutě byl stav 23:23 a mužstva se střídala ve střílení gólů. V 55. minutě za stavu 26:26 domácí vsítili tři branky v řadě a zdálo se rozhodnuto. Zhruba dvě a půl minuty před koncem jsme si vzali time-out. Pár sekund po něm jsme ihned vstřelili branku. Poté se nám podařilo ubránit útok domácích, ale v útoku jsme opět ztratili a už to vypadalo na klidný konec. Domácí ovšem v útoku ztratili a z trháku se nám podařilo snížit na jedinou branku. Třicet vteřin před koncem měl míč v držení soupeř, ale my věřili v remízu. Bohužel domácí i díky oddychovému času udrželi míč do posledních vteřin a ještě se jim střelou v poslední vteřině podařilo skórovat na konečných 30:28.

Vršovickým musíme sportovně pogratulovat k vítězství. Je super, že i přes vzájemnou rivalitu se soupeři navzájem respektují a na hřišti to byl férový boj. V posledních minutách nás především v útoku jednoznačně přehrávali a góly vstříleli mnohem jednodušeji.

Stále tak zůstáváme bez získaného bodu na hřišti soupeřů. Ve Vršovicích jsme prohráli, protože nám prostě došla šťava, ale tým v samotném zápase ukázal charakter a na tom budeme stavět i v dalších zápasech. Když dřeme a bojujeme, tak se nemusíme bát nikoho a bodovat je možné s každým soupeřem.

Netradičně v neděli nás čeká další domácí zápas s Pardubicemi, které mají na svém kontě 12 bodů. V případě vítězství se na ně dotáhneme, ale nečeká nás nic jednoduchého. Čelit budeme mimo jiné také nejlepšímu střelci celé soutěže.

Přijďte nás povzbudit v tomto veledůležitém utkání!!!