Jasná výhra nad Libercem 40:22

Po zimní přípravě jsme se konečně těšili na ligový zápas.  V úvodním kole nám byl přidělen tým Liberce. Nováček ligy, který umí svého soupeře velmi potrápit a bojuje o udržení.  Naší motivace byla jasná, pokud jsme se chtěli udržet v bojích o místa nejvyšší, bylo zapotřebí toto utkání vyhrát a nekomplikovat si zbytečně postavení v tabulce.

Více než motivačních proslovů bylo třeba taktických pokynů, o což se postaralo trenérské duo Martin Breyl a Milan Kiselica.

Utkání jsme začali vyrovnaným soubojem, lehce jsme proměňovali své brankové příležitosti, ale totéž se dařilo i soupeři. Především soupeř občas proměňoval až s velkým štěstím, ale zaslouženě. Naše obrana byla nedůrazná a málo agresivní.  O poločasu jsme šli do šatny za stavu 16:13.

V poločasové přestávce trenéři apelovali na hráče, aby zvýšili svůj důraz  v obranné hře a byli více efektivní ve hře útočné.

Tým dodržel pokyny do posledního bodu, v obraně jsme přitvrdili, do skvělého výkonu se rozchytali oba domácí brankáři.  V útoku to byly doslova brankové hody, Michal Horejš během necelého druhého poločasu nastřílel 6 branek. Jeho výkon podpořil i ostrostřelec Lukáš Weigner s 5 brankami, totéž se povedlo i Martinovi Doubkovi, který vstřelil 30 i 40 gól zápasu..

Mužem zápasu byl zvolen Martin Volf, který vstřelil 8 branek, opět drtil soupeře svými brejky a skvělou střelou.

Díky této výhře a zaváhání SK Praha 4 na půdě Lovosic jsme se vrátili zpět na první příčku, kde vedeme o skóre nad týmem Jablonce.  Jen o bod je za námi a Jabloncem tým Prahy 4, na jehož půdě hrajeme v příštím kole.

Není snad lepší pozvánky na tento zápas, než šlágr tohoto 13 . kola, boj lídrů tabulky, kde jsme prozatím nevyhráli.

Přijďte nás podpořit a udělat stejně jako minulý rok atmosféru, jako bychom hráli na domácí palubovce.

Utkání s Prahou 4 začíná v sobotu od 17:30 v hale Na Děkance.