Jaro odstartováno výhrou nad Českými Budějovicemi

Odveta za podzim? I tak by se dal charakterizovat úvodní jarní zápas, ve kterém Libčice na domácí palubovce přivítaly soupeře z města národního pivovaru Budvar. Reference na kvalitu zlatavého moku se v šatně značně lišili, o čem ale nebylo pochyb, byla chuť ukázat, že podzimní remíza na hřišti soupeře byla pouze nedopatřením. Bojovná atmosféra a i plná sestava naznačovala dobré vyhlídky do zápasu.

Hned od úvodního hvizdu se svěřenci trenérského dua Martin Breyl, Milan Kiselica snažili diktovat tempo hry. Soupeř však držel krok, a i proto skóre nenarůstalo tak rychle, jak by si domácí představovali. Byla znát mírná nervozita a menší zápasová praxe po zimní přestávce. Obrana nebyla zdaleka pevná dle očekávání, všechny střelecké pokusy soupeře musel řešit výborně chytající Michal Šimánek, který především v 1. poločase držel akcie domácích hodně vysoko.

Zajímavým taktickým prvkem hostujícího trenéra byla vytažená obrana na levou a střední spojku, která především v úvodních minutách dělala problémy při rozehrávce nacvičených kombinací. Naopak strategickým protiúderem Martina Breyla na lavičce domácích bylo nasazení nové tváře v libčickém dresu Dmitry Tsunaeva, který svým pohybem platil na otevřenou obranu hostí. Dmitry celkově vsítil v zápase 7 branek a společně s Josefem Gebauerem se stal nejlepším střelcem domácích. Jednalo se tak o velmi povedený první start v libčickém dresu. Mimo trenérů si mnul ruce i pokladník týmu Venca Hora, který výkon glosoval pragmaticky: 1. start, 1. gól, 1. sedmička, 1. vítězství, to bude hodně drahý!

Z pohledu statistiky je nutné zmínit poločasový výsledek 12:9 ve prospěch borců z Libčic. Druhá půle již ale ukázala kvalitu domácích, kteří si postupnými kroky budovali dostatečný náskok. Konečný výsledek 32:20 nikoho nenechal v obavách, kdo byl na hřišti pánem. Dle komentářů některých fanoušků však výsledek zcela neodpovídal předvedené hře. Jinými slovy je na čem pracovat a především do dalšího zápasu na horké půdě VŠ Plzeň potřebujeme zařadit ještě vyšší rychlostní stupeň.