Divoký závěr utkání s Libercem přinesl jen bod za remízu 28:28

Zatímco v prvním jarním kole ve Šťáhlavech jsme od začátku vedli a soupeř se poprvé dostal do vedení až ve druhé půli, domácí střetnutí s Libercem mělo jiný průběh. Severočeši dokázali od začátku naši obranu přehrávat pohybem a promyšlenou spoluprací s pivotem. V postupném útoku jsme pak často přicházeli o míč po chybách a neúspěšných koncovkách, což Liberec trestal snadnými góly z rychlých protiútoků. Nehledě na to, že nám chyběla dokonce i bojovnost. Nebylo proto divu, že si hosté do 16. minuty vypracovali pětigólový náskok (6:11), který se jim navíc podařilo po dalších více než deset minut držet. A protože v závěru první půle žádný další gól nepadl, šlo se o přestávce do šaten za stavu 12:17 pro Liberec.

Poučeni z předchozího utkání, v němž jsme ve Šťáhlavech rychle prohospodařili sedmibrankový náskok, jsme ale věděli, že zdaleka není nic rozhodnuto. Motivaci do druhé půle nám dodala také poločasová atmosféra v šatně, která se rozhodně nedala označit za komorní. Do druhého poločasu tak nastoupil docela jiný tým – bojovný, s kompaktní a tvrdou obranou, za níž se rozchytal Ondřej Androník, a efektivní v útoku. Netrvalo dlouho a náskok Liberce byl pryč. Ve 45. minutě se tak za stavu 20:20 začínalo znovu. Na koni jsme ale v tu chvíli byli my. Liberec se sice ještě zvládal dvakrát dostat do jednobrankového vedení, ale protože jsme v naší hře nepolevovali, začal záhy ztrácet půdu pod nohama. V 54. minutě jsme vedli už 27:24 a stejný rozdíl panoval i o tři minuty později. Zdálo se, že po podařeném druhém poločase zůstanou oba body tentokrát doma. Jenže pak se začaly dít věci.

Při jedné ze situací v obraně jsme obdrželi dvouminutový trest, po kterém část našich hráčů na hřišti i na lavičce neudržela nervy na uzdě. Rozhodčí nejenže nepřipustili žádnou diskuzi, ale přidali nám za protesty ještě další dva tresty, takže jsme se rázem ocitli v poli ve třech hráčích proti šesti Libereckým. Do konce utkání přitom zbývalo při takovém rozložení sil ještě příliš mnoho času. Trojice v libčickém dresu sice statečně bojovala ale dvojnásobná přesila na straně hostů přesto dokázala postupně přetavit svoji početní výhodu v celkem dva góly, které znamenaly snížení na 28:27.

V úplném závěru jsme navíc v útoku přišli v pokračujícím trojnásobném oslabení o míč a Liberec vyrazil do rychlého protiútoku s cílem vybojovat alespoň remízu. Jednomu z hostujících hráčů však míč při přijímání přihrávky vypadl z ruky a navrátivší se Janis Aliapulios ho získal do držení libčického týmu. Místo snahy dohrát posledních 15 sekund takticky na vlastní polovině jsme se však pustili ještě do útočení. V početní nevýhodě na sebe ovšem nenechala špatná přihrávka dlouho čekat. Míč tak získal soupeř, kterého jsme dokázali zastavit jen za cenu červené karty a sedmimetrového hodu. Ten hostující Dan Vrba proměnil a vyrovnal tudíž na 28:28.

Ani pak ale nebyl dramatu konec. V posledních sekundách jsme totiž ještě zkusili vykřesat naději na dva body. A Liberec nám to velkoryse usnadnil podobně jako my o několik sekund dříve jemu – faulem na červenou kartu a sedmimetrovým hodem. K němu se v čase 59:55 postavil Janis Aliapulios. Na brankáře hostí ale vyslal hodně nepovedenou střelu, která neměla šanci na úspěch. I přes dobře rozehranou druhou půli a obrovskou šanci získat v samém závěru oba body navzdory trojnásobnému oslabení z posledních minut, se tentokrát body ve Břvích dělily.

O nadcházejícím víkendu nás čeká utkání na hřišti soupeře, většina z nás ale na cestě stráví méně času než na domácí zápas – v sobotu 7. března totiž nastoupíme v pražské Ruzyni proti aktuálnímu lídrovi tabulky v podobě Dukly B. Utkání začne v 16:30.

Sestava a branky Libčic n. Vlt.: Androník, Šimánek – Telvak, Hasala 5, Svoboda, Aliapulios 6/1, Weigner 7, Hora, Breyl 4, Stárka 4, Česák 2, Horejš. (ČK – Weigner).