Český pohár: Po velkém dramatu postupujeme do třetího kola

Ve druhém kole Českého poháru jsme zajížděli do Mladé Boleslavi, která je také naším ligovým soupeřem. Byla to tedy zároveň velká prověrka na ligu, která odstartuje již příští týden. Domácí byli mírným favoritem, protože své domácí zápasy příliš neprohrávají a v loňském ročníku skončili před Libčicemi.

Do Boleslavi jsme dorazili v silné sestavě 13 hráčů a to pouze potvrzuje, že Český pohár bereme velmi vážně. Jedním z předsezonních cílů od vedení oddílu byl postup do 3. kola Českého poháru a pak přání utkat se v Břvích s předním týmem extraligy.

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a především jejich rychlost a hra 1 na 1 nám dělala velké problémy. Naštěstí se dařilo v útoku dávat branky ze střední vzdálenosti. Dělové koule vysílal především Lukáš Weigner, který prokázal, jak dokáže být obrovsky platný v nevděčné pozici spojky přes ruku.   V 10.minutě byl tak stav vyrovnaný 5:5. Na aktivitu domácích jsme museli reagovat posílením obrany o zkušeného obranáře Ládu Mandu a také písecký Venca  Hora vyztužil skvěle zadní řady. Po zbytek poločasu se domácí velmi těžko prosazovali a nám vycházelo úplně všechno a každá rána končila v brance. Před koncem poločasu ještě domácí Homolka skvělou střelou ze závěrečné devítky snížil, ale pouze na stav 10:16.

Nic nenasvědčovalo tomu, že by se průběh měl v druhém poločasu změnit. Prvních pět minut se týmy střídali ve skórování, ale naše obrana začala být méně aktivní a to pro nás měl být varovný signál toho, co se na nás v nejbližších minutách bude řítit. Ještě za stavu 19:13 neproměnil Matěj Hykeš trhák a místo sedmibrankového náskoku to bylo během dvou minut pouze o dvě branky a domácí byli v zápase a poprvé ucítili šanci, že mohou v utkání zvítězit. Ve 44. minutě neproměnil domácí Váňa trhák, kterým by srovnal stav utkání na 21:21. Opět jsme trochu ožili a hlavně zlepšili a přitvrdili obranu. Zvýšili jsme na 23:20 a promarnili dvě 100% šance, které by znamenaly jisté vítězství. Domácím jsme tedy dovolili dostat se opět do utkání a v 58. minutě to byla remíza 24:24. V následujícím útoku jsme si došli pro sedmičku, na kterou se postavil Ondra Tichý. Do té doby to měl pět/pět, ale při té nejdůležitější trefil brankáře přímo do obličeje a následovala červená karta, dvojminutový trest a ztráta balónu. Domácí tak do konce utkání hráli v početní převaze, kterou nakonec promrhali stejně lehkovážně jako mi náš náskok. Nejprve neproměnili střelu z levého křídla, ale míč měli stále v držení. Následně se ovšem podařilo ukořistit chybnou přihrávku a rychlý protiútok proměnil Venca Hora. Domácí měli ještě čas dostat utkání do prodloužení, ale ukvapenou střelu domácího Homolky jsem jistil do teplých a po time-outu jsme posledních 15 vteřin uváleli a postoupili do 3. kola Českého poháru, kde na domácí půdě doufejme, uvítáme co nejatraktivnější tým z extraligy.

Porazit Boleslav na její půdě je jistě velký úspěch, ale sezona teprve začíná a zaváhání z druhého poločasu nás může jindy velmi mrzet. Nyní jsme to se štěstím zvládli, ale to nebude pravidlem. Ve středu nás čeká přípravný zápas se Sokolem Vršovice, který přestoupil do druhé ligové skupiny. V neděli nás již čeká první ligový duel a to se Žatcem, na jehož půdě jsme museli překousnout nejhorší loňskou porážku. Máme mu tedy co vracet…