Boj s Lovosicemi „B“ v náš prospěch 29:28

V 16. kole jsme na domácí půdě přivítali tým Lovosic, složen z toho nejlepšího ze starších dorostů a náhradních hráčů extraligového ,,A“ týmu. Lovosice si dokázali rychle získat respekt soupeřů v 2. lize a zároveň se stát jedním z našich nejméně oblíbených soupeřů. Zápasy s tímto týmem bývají jedním z nejtěžších, především díky nepříjemnému hernímu stylu soupeře.

Naše cíle byly před tímto zápasem jednoznačné, pokud se chceme udržet ve hře o titul, musíme tento zápas na domácí půdě vyhrát. Naopak případná výhra by Lovosice posunula na dostřel 4. místa. Ve hře tedy bylo mnoho!

Do utkání jsme vstoupili skvěle, kdy jsme se lehce prosazovali přes soupeřovu obranu, naopak přes tu naší se soupeř prosazoval jen těžko i díky zodpovědnému výkonu Ondry Kříže v bráně. Do 15. minuty se nám celkem dařilo a zápas jsme vedli 8:3. Bohužel vlastními chybami a především díky neustávajícímu tlaku soupeře se nám přestalo dařit a to především v obraně. Soupeř nás dotáhl na rozdíl branky a začala bitva se vším všudy.  Bohužel 5 minut před koncem poločasu byl vyloučen Luboš Manda, který se po dlouhé době dostal na palubovku, bohužel si odnesl červenou kartu za faul na hranici brankoviště. Zde je potřeba dodat, že to Lukáš Malý udělal velmi chytře, naštěstí se nezranil. Poločas 18:16.

Možná právě tento moment soupeře nastartoval, nebo nás naopak dostal dolů.  Každopádně dvojice Malý – Sýkora nás velmi trápila. Naše hra se totálně rozpadla, obrana byla nedůrazná, v útoku jsme si nevěděli rady. Soupeř nás přehrával a zápas otočil ve svůj prospěch,  především koncovka jejich křídel byla místy až neuvěřitelná. I proto došlo v naší bráně ke změně, s cílem probudit mužstvo.  Do konce utkání už byl jen boj kdo z koho.  Těžko říct, zda týmu pomohl David Šrám více svými zákroky, nebo svými hlasivkami na své spoluhráče, každopádně v tento den při něm stálo i potřebné štěstí.  Poslední dvě minuty se už hrálo vabank a Lovosice ztratili své 2 gólové vedení. Zápas mohl rozhodnout kdokoliv, nakonec jsme to byly my, kdo vyhrál 29:28.

Musíme si přiznat, že jsme měli více štěstí než rozumu, ale mužstvo zaslouží pochvalu, že se dokázalo vzchopit v posledních 10 minutách, a ještě zabojovat!

Utkání na Slavii nás stálo hodně sil a hodně hráčů nebylo zdravotně 100% v pořádku, za to jim chci poděkovat, že i přesto se dokázali přenést a nastoupit do tohoto utkání. I proto je pro nás tato výhra opravdu velmi cenná!!!!!

Mužem zápasu byl zvolen Petr Česák, který opět byl nejdůležitějším hráčem na hřišti. Petře tobě, tak jako ostatním děkujeme, že jsi i přes zranění nastoupil.

Nyní je potřeba zmobilizovat všechny síly.  Na domácí půdě přivítáme lídra tabulky, tým Jablonce!!!

Rádi bychom vás pozvali na toto utkání, které se opět hraje v neděli, a to 23.3 v 17 hodin v hale v Břvích. Tento zápas hodně napoví o našich dalších šancích v boji o titul.

Přijďte všichni, co máte volno nás podpořit a udělat do Břví pořádnou atmosféru!!!!!