První turnaj na Mělníku jsme zvládli na výbornou

V sobotu 14. dubna jsme se zúčastnili prvního mládežnického turnaje. Turnaj se konal na Mělníku ve sportovní hale místního gymnázia Jana Palacha. Organizaci zajistil domácí Mělník, který pozval atraktivní soupeře z celých středních Čech. Měli jsme tedy možnost poměřit síly s týmy Mělníka, Úval, Mladé Boleslavi a Kostelce nad Labem.

Prvním obrovským pozitivem celého turnaje byla účast dětí. Na turnaj jsme odcestovali se soupiskou 16 dětí. Jelikož se miniházená hraje v sestavě 4+1, mohli jsme si dovolit do turnaje nasadit rovnou 2 týmy, aby si děti co nejvíce zahrály. Společně s dětmi s námi jeli i rodiče, kteří vytvořili perfektní atmosféru v hale. Fanoušky jsme měli jednoznačně na naší straně!

V turnaji nešlo o výsledky a skóre, proto se ani góly nepočítaly, cílem bylo si dobře zahrát a mít radost z házené. I přesto jsem si vedl malou osobní statistiku a jsem rád, že jsme nedopadli vůbec špatně. Oba naše týmy bojovaly jako lvi a mimo Úval se nám podařilo vždy alespoň jednou všechny ostatní soupeře porazit.

V prvních zápasech byl jednoznačně znát handicap chybějící haly a zimní přípravy pouze v tělocvičně. Rychle jsme se ale s prostředím velké haly srovnali a náš výkon postupně gradoval. Do zápasů se zapojily všechny děti a myslím, že můžu tvrdit, že si turnaj velmi užily. Oddíl házené při této příležitosti pořídil fungl novou sadu dresů a každý hráč a hráčka také dostali již tradiční klubové ponožky. Po vyhodnocení turnaje si každý domů odnesl také pamětní medaili.

Turnaj Mělník 14.4.2018

Turnaj tedy naše očekávání naplnil vrchovatě a již se těšíme na další akce. Zcela jistě bychom také rádi přivedli házenou zpět do Libčic a ideálně na přelomu května a června uspořádali turnaj v Libčicích. Závěrem patří poděkování také rodičům, kteří se podíleli  na dopravě na turnaj a mohutně své ratolesti podporovali.

Házené zdar!

Odkaz na celou galerii.