Informace k sezóně 2019/2020 – kategorie mládež

V následujícím článku bychom rádi informovali rodiče a veřejnost o plánu házenkářské mládeže v sezóně 2019/2020. Z minulých let navazujeme na úspěšnou práci s minižáky a přípravkou. Do nadcházející sezóny počítáme s následujícími kategoriemi:

• přípravka: nábor dětí ve věku 0-7 let
  • minižáci: 8-10 let
  • mladší žáci: 11-13 let

Přípravka

Nábor nových dětí v předškolním věku a prvňáčků. Nejmenší děti budou trénovat hodinu a zaměříme se na hry a všestranné pohybové dovednosti zábavnou formou.

Tréninky: každé pondělí a čtvrtek 15:00 – 16:00

Minižáci

Pokračování přípravky z minulého roku. Navážeme na získané dovednosti a ještě více se zaměříme na práci s míčem. Tréninky budou dlouhé také jednu hodinu.

Tréninky: každé pondělí a čtvrtek 16:00 – 17:00

Mladší žáci

Přesun loňských minižáků do kategorie mladších žáků znamená velký skok. Prvním rokem budeme hrát regulérní soutěž Středočeského kraje. Konec tréninků „na sucho“, teď už se pojede naostro. Tréninková jednotka bude již tradičně 1,5 hodiny.

Tréninky: každé pondělí a čtvrtek 17:00 – 18:30.

O tréninky se podělí primárně čtveřice trenérů a na vše bude dohlížet předseda oddílu. Trenérský tým bude pracovat v následujícím složení:

• František Palan: šéftrenér a tréninkový metodik oddílu (zaměření na všechny kategorie)
  • Petr Česák: koncepce mládeže, administrativa (zaměření na všechny kategorie)
  • Štěpán Hřebejk: bývalý hráč Libčic (zaměření na přípravku a minižáky)
  • Tomáš Nováček: bývalý hráč Libčic (zaměření na mladší žáky)

Pomoc na tréninku přislíbil také předseda oddílu Milan Kiselica nebo jeden z dalších bývalých hráčů Michal Tkadlec.

První trénink se uskuteční ve čtvrtek 5. září!

Rádi bychom všechny rodiče pozvali na společnou schůzku, kde budou představeny další detaily sezóny a bude nastíněn návrh modelu vzájemné komunikace.

Prosíme tedy všechny rodiče, aby se dostavili na hřiště buď ve čtvrtek 5. 9. nebo v pondělí 9. 9. v 18:30.

Sportovní výhled na podzim

Přípravka zahájí v září své tréninky a bude se jednat více o zábavu než o nácvik házené. Na podzim žádné zápasy ani turnaje nejsou plánovány.

Minižáci si již nesou zkušenost z minulého roku, a proto bychom rádi v rámci podzimu odehráli alespoň jedno přátelské utkání nebo se zúčastnili vhodného turnaje. Přesný plán zatím není znám a bude se ladit dle možnosti v průběhu podzimu.

Mladší žáci, jak už bylo zmíněno, naskakují do soutěže. Na podzim se zúčastní 4 mistrovských turnajů:

• 22. 9. Libčice (domácí půda)
  • 6. 10. Mladá Boleslav
  • 20. 10. Úvaly
  • 9. 11. Mělník

Každého turnaje se zúčastní 4 týmy. Odehrajeme tedy vždy 3 zápasy 2 x 15 minut. Na závěr podzimní části se odehraje dvoudenní turnaj ve Zruči nad Sázavou 31. 11. – 1. 12., kterého se zúčastní všech 12 týmů přihlášených do soutěže. Mladší žáci se tedy mají na co těšit 🙂

Turnaj házená minižáci Libčice 8.6.2019 38
Turnaj házená minižáci Libčice 8.6.2019 38

Pro úspěšné zahájení soutěže je nutné splnit několik náležitostí:

• registrace týmu do soutěže svazu házené (zajistí oddíl)
  • registrace hráčů do svazu házené (zajistí oddíl)
  • vytvoření registračních průkazů (zajistí oddíl)
  • lékařská prohlídka umožňující start v soutěži (musí zajistit rodiče dětí)

Většinu povinností zajistí oddíl, lékařská prohlídka se však musí zařídit pro každé dítě individuálně, proto na informační schůzce dostanou rodiče lékařské kartičky, do kterých zajistí potřebné potvrzení od svého lékaře.

Další informace budou včas publikovány. Těšíme se na viděnou na házené!