11. února 2018 se konal ve Varnsdorfu 18. ročník závodu ve šplhu, známý jako Velká cena a Memoriál Karla Hofmana. Tento závod zahájil etapu velkých cen, které šplhouny budou v průběhu celého roku doprovázet, a zároveň poskytl první příležitost nominovat závodníka na Mistrovství České Republiky, pokud dosáhne jeho čas stanoveného limitu, který v současnosti pro mužskou složku činí 11,50 vteřin.

Memorál Hofman 2018

Memorál Hofman 2018

Libčice přivezly z dalekého města na severu Čech hned dvě medaile. O tu nejcennější se zasloužil Adam Polinec s časem 3,81 vteřin v dorostenecké kategorii. Adam je tento rok připraven zaútočit na ty nejlepší časy, které jsme doposud na  4,5 metrovém laně viděli a jeho forma mluví za vše. Další cenný kov přivezl Karel Janda, který s časem 7,49 vteřin vybojoval 3. pozici a může slavit cenné umístění hned na počátku sezóny v kategorii mužů, kde závodníci zdolávají 8 metrů dlouhé lano. V první desítce mužů, konkrétně na 8. místě  jsem se umístil já s časem 8,44 vteřin, s čímž jsem moc spokojený nebyl.

Navzdory umístění závodu  do poněkud vzdálenějšího Varnsdorfu, to byl závod zajímavý jak  počtem  zúčastněných, tak i výkony závodníků, kteří bojují od začátku sezóny o místa na předních příčkách. Tomu odpovídala i organizace, která se pořadatelům v místní sportovní hale povedla  na výbornou.

Vratislav Vorel