V sobotu 27. června náš tenisový oddíl Sokola Libčice odehrál premiérový první ročník derby Dolany – Libčice na kurtech v Dolanech. Pamětníci možná pamatují podobná utkání před mnoha lety a my jsme se rozhodli tuto tradici obnovit. Když jsme na jaře tento turnaj vymýšleli, tak jsme ani netušili, o jak prestižní záležitost se bude jednat na poli sportovním, společenském i sousedském. Za náš oddíl se zúčastnili Simona Boháčová, Vláďa Přibáň, Vráťa Vorel, Tomáš Prokš, Martin Táčner, Pavel Štros a David Kaláb. Klání to bylo napínavé do posledního zápasu smíšené čtyřhry, což dokládá i konečné skóre 5:5 na zápasy, 11:11 na sety. O vítězi rozhodl součet vítězných her, které jsme nakonec vyhráli o jeden jediný gam! Napoprvé jsme pohár tedy přivezli do Libčic!

Nutno dodat, že nám fandili nejen libčičtí fanoušci, kteří do Dolan dorazili v hojném počtu, ale i počasí, kdy chvíli po posledním zápasu zalila vodou kurty velká bouřka. Po vypjatých duelech se o zábavu postarali nejen hosté, kteří přichystali bohaté pohoštění v přátelské atmosféře, ale i někteří naši hráči, kteří se v zábavě stali hvězdami večera.

Už se těšíme na odvetu 12. září na našich kurtech. Přijďte se na nás podívat a fandit!

David Kaláb, předseda TO