Březen přináší několik zajímavých akcí, které se týkají libčických sokolíků.

Masopust

Asi největší událostí měsíce je tuto sobotu libčický masopust. Sokol Libčice je tradičním partnerem, protože právě areál Sokola bude centrem masopustního jarmarku. Mimo tradičních pochutin bude k dispozici nově otevřený hostinec Na Žíněnce. Čeká na vás rekonstruovaný interiér. Úpravy nebudou ještě finální, ale i tak se stojí za to podívat do staronové libčické hospody.

Stolní tenis

Minulý měsíc jsem psal o težkém dvojboji na konci února. S radostí oznamuji, že libčické áčko stolního tenisu obě utkání vyhrálo a figurují na 2. místě tabulky. V březnu všechna družstva čakají další těžké zápasy na domácí palubovce. Přijďte je podpořit.

Mimo soutěžních zápasů oddíl stolního tenisu pořádá otevřený okresní turnaj mládeže. Turnaj se uskuteční tuto neděli 5. března. Začátek je v 9:00. Turnaj je určen jak pro hobby hráče, tak pro registrované. Bojovat se bude ve 4 věkových kategoriích a nejlepší hráči a hráčky dostanou věcné ceny.

Házená

Házenkáři nastartovali jarní část sezóny výhrou na hřišti Havlíčkova Brodu. Domácí zápas s Lokomotivou Plzeň ale nevyšel dle představ a prohráli rozdílem jediného gólu. Útěchou byla mohutná podpora z hlediště od libčické přípravky.

Další domácí zápas sehrají s odvěkým rivalem z Prahy 4 v neděli 12. března od 17 hodin. Doufejme, že se z hlediště opět ozve mohutné Libčice do toho!

Valná hromada

Třešničkou na dortu je nadcházející valná hromada Sokola Libčice. Úvodní slovo starosty zazní ve čtvrtek 30. března v 18:00. Na programu je zhodnocení fungování celé jednoty a podrobné zprávy o fungování jednoltivých oddílů. Jedná se o vhodnou příležitost vznést dotazy, na které vás zajímají odpovědi.

Níže všechny březnové akce:

So
Stolní tenis: TJ Sokol Libčice B – TJ Sokol Únětice A v tělocvična Sokol Libčice
Bře 4 @ 9:30 – 13:30
Stolní tenis: TJ Sokol Libčice B - TJ Sokol Únětice A @ tělocvična Sokol Libčice | Libčice nad Vltavou | Česko

Masopust v areál Sokol Libčice
Bře 4 @ 10:00 – 15:00

Tradiční masopustní pochod s cílem v areálu Sokola Libčice, kde je možnost koupit typické masopustní produkty…

• 10:00 – masopustní průvod městem, začátek na Sahaře
  • 10:30 masopustní jarmark v areálu Sokola Libčice

Stánky s medovinou, perníkem, koblihami, dřevěnými hračkami, šperky a jinými řemeslnými výrobky a dobrotami.

Ježdění na ponících – Cirkus Kopecký.

Zpěvy, tance, divadélko: „Potrestání jankovité kobyly aneb kdo za to může“.

Oblíbené „sportovní“ soutěže pro děti i děti odrostlé: závody čuníků, hod jitrnicí, přetahovaná, závod v pojídání koblih

Soutěže: „O nejhezčí masku“.

Stolní tenis: Otevřený okresní turnaj mládeže v tělocvična Sokol Libčice
Bře 5 @ 9:00 – 13:00
Stolní tenis: Otevřený okresní turnaj mládeže @ tělocvična Sokol Libčice | Libčice nad Vltavou | Česko

Turnaje se mohou zúčastnit děti a dorostenci do 16 let bydlící na území okresu Praha – západ, registrovaní i hobby hráči. startovné je zdarma.

Turnaj se hraje ve 4 věkových kategoriích.

Nejlepší hráči obdrží ceny.

So
Stolní tenis: TJ Sokol Libčice C – TJ Sokol Černošice B v tělocvična Sokol Libčice
Bře 11 @ 9:30 – 13:30
Stolní tenis: TJ Sokol Libčice C - TJ Sokol Černošice B @ tělocvična Sokol Libčice | Libčice nad Vltavou | Česko

Ne
Stolní tenis: TJ Sokol Libčice D – SK Viktorie Ořech E v tělocvična Sokol Libčice
Bře 12 @ 9:30 – 13:30
Stolní tenis: TJ Sokol Libčice D - SK Viktorie Ořech E @ tělocvična Sokol Libčice | Libčice nad Vltavou | Česko

Házená: Libčice n. Vlt. – Praha 4 v Sportovní hala Břve
Bře 12 @ 17:00 – 19:00
Házená: Libčice n. Vlt. – Praha 4 @ Sportovní hala Břve | Hostivice | Česko

Mistrovské utkání 2. ligy házené.

Odjezd autobusu z Libčic v 15:15 z náměstí.

So
Stolní tenis: TJ Sokol Libčice B – TJ Sokol Mníšek pod Brdy C v tělocvična Sokol Libčice
Bře 18 @ 9:30 – 13:30
Stolní tenis: TJ Sokol Libčice B - TJ Sokol Mníšek pod Brdy C @ tělocvična Sokol Libčice | Libčice nad Vltavou | Česko