S ohledem na šíření onemocnění COVID-19 a vydaná mimořádná opatření Ministerstvem zdravotnictví České republiky vydává TJ Sokol Libčice nad Vltavou následující stanovisko:

• Pravidelná cvičení a tréninky dle rozvrhu pokračují prozatím beze změny. Další postup bude upraven dle aktuální situace v koordinaci s vedením města, základní a mateřskou školou.
  • Žádáme všechny členy Sokola, aby zvážili účast na cvičeních s ohledem na svůj aktuální zdravotní stav.
  • Dle opatření MZČR žádáme všechny rodiče, kteří byli o jarní prázdniny na horách v Itálii, aby dle tohoto opatření se svými dětmi odložili na předepsanou dobu návštěvu cvičení v Sokole.
  • Vyzýváme všechny návštěvníky Sokola, aby ve společných prostorách dbali zvýšené hygieny dle přiloženého letáku.

Pevně věříme, že situace se brzy stabilizuje a sportovní režim v libčickém Sokole se vrátí do běžných kolejí.

Deset rad, jak snížit riziko nákazy COVID-19?

1. dodržovat základní hygienická pravidla
  2. umývat si ruce mýdlem, anebo používat antibakteriální gel s obsahem alkoholu (před jídlem, zvláště po cestě hromadnou dopravou apod.)
  3. nemnout si oči a obličej; omezit podávání rukou
  4. při kašli a kýchání si zakrývat nos a ústa nejlépe jednorázovým kapesníkem nebo celou paží/rukávem, nikoli rukou! (kapénky se pak mohou přenést dál); použité kapesníky likvidovat
  5. vyhýbat se úzkému kontaktu s osobami, které mají příznaky nachlazení či chřipky, používat například i dezinfekci, pokud jsme v kontaktu s lidmi, kteří akutními respiračními potížemi trpí
  6. nezdržovat se v místech s vyšším počtem lidí