Jen taktak jsme to stihli, neboť 3. 8. 2021 jsme urazili poslední kilometry a  protrhli pomyslnou cílovou pásku  na o rok odložené letní olympiádě v Tokiu.

Všem chodcům, běžcům, cyklistům, in-line bruslařům i koloběžkářům, kterých bylo celkem 114 ve věku od 5 do 90 let,  patří velké uznání, protože dohromady s 2 000 km kolem Česka, 14 480 km po Evropě a teď čerstvě 14 000 km do Tokia zdolali úctyhodných 30 480 km.

Nejčastěji své výkony v AntiCovid Run programu registrovali chodci, kteří pořádali své výpravy za každého počasí, dalšími aktivními účastníky byli borci na kolech a běžci. Nejvzdálenějším účastníkem byl náš sympatizant v Izraeli, který podnikal v Čechách, ale při vánoční návštěvě rodiny v r. 2020 tam kvůli Covidu uvízl na celý rok. Bývalý sokol, který má také pracovní vazbu na Česko, se k nám připojil v Rakousku.

Není ale vůbec důležité, kde, kdo, jak  a kolik kilometrů zdolal, neboť hlavní myšlenkou našeho programu bylo v listopadu 2020 vytáhnout lidi v době lockdownu z obýváků, rozpohybovat je a nabídnout jim tuto hru. A to se nám, k velké radosti, podařilo.

Lockdown je zrušen, sportoviště otevřená, a tak slavnostně prohlašujeme, že AntiCovid Run uzavíráme, ukládáme do archivu a pevně věříme, že jej již nikdy nebudeme potřebovat.

Dobré zdraví a sportu zdar přeje realizační tým:

Pepa, Berky, Michal, George a Hannah

sokollibcice.cz/AntiCovidRun/