sokollibcice.cz/AntiCovidRun/

Vážení sportovní přátelé,

mnozí už asi víte, že TJ Sokol Libčice nad Vltavou  vyzval 10. 11. 2020 malé i velké běžce, cyklisty, bruslaře, koloběžkáře a běžkaře, aby do konce nouzového stavu společně zdolali 2 000 km, což je přibližná délka hranic naší země.

To se překvapivě zvládlo za dva týdny, a tak jsme trasu prodloužili o 10 480 km, což tvoří parádní okruh po Evropě. Náš nový cíl tedy čítá suma sumárum 12 480 km.

K dnešnímu dni tj. 27.11.2020  zdolalo 75 sportovců již přes 3 000 km.

Většinou z Libčic, Prahy a okolí, ale přidala se k nám taneční skupina Carola ze Sokola v  Dobříši, a máme dokonce jednoho účastníka Frankieho z Rakouska. Ten nám při návštěvě prvního etapového města Innstrucku vřele doporučoval, abychom přijeli v zimě na opravdovou lyžovačku. To se mu lehce řekne, ale kdo ví, zda nám to naše vlády dovolí.

Tak „čus“, Innstrucku, my se přesouváme do druhého největšího italského města Milán.

Ó, Milán – sídlo věhlasných fotbalových klubů a opery La Scala, kde řadu slavných rolí odzpívala naše sopranistka Eva Urbanová. A ty milánské špagety – s masíčkem, cibulkou a rajčatovou pastou. Mňam….

A dost, žádná kultura, žádné špagety, není čas, fofrujeme do Španělska, kde máme první zastávku až Barceloně….

Hannah