Site icon Házená Sokol Libčice

Se Žďárem jsme nepředvedli dobrý výkon

Minulou sobotu jsme odehráli první venkovní zápas a to se Žďárem nad Sázavou. Ale ono to tak úplně nebylo se Žďárem, protože zápas se odehrál v Novém Veselí a polovina soupisky pravidelně nastupuje právě za extraligové Nové Veselí. Existence farmy extraligového týmu v nižší soutěži není nic neobvyklého, ale spíše se tyto týmy snaží hrát 1. ligu. Situace však bude pro všechny týmy soutěže stejná, takže nemá cenu asi dlouze o tomto spekulovat.

Čas výhozu byl určen na krásných 19:00. S dostatečnou rezervou pro případné komplikace na D1 jsme měli možnost vidět i část extraligového zápasu domácích s Plzní. Byla tedy šance si prohlédnout i našeho soupeře.

Vstup do zápasu nám hrubě nevyšel a pykali jsme především za nedostatečné přistupování ke spojkám. Domácí si chtěli po Plzni spravit chuť, takže nás hned od začátku nešetřili. Během několika minut jsme měli manko několika gólů a vše nasvědčovalo tomu, že Žďár si otevře střelnici. Postupem času jsme ale obranu zlepšili a domácí ztratili dravost. Hru jsme srovnali a dokonce se ujali vedení. Poločas jsme otočili v náš prospěch v poměru 16:14.

Druhý poločas jsme chtěli začít, jak jsme končili první, ale domácí opět lehce přitáhli otěže zápasu. Několika rychlými góly převážili misky utkání na svou stranu a udávali tak vcelku bezpečně herní tempo. Ke konci zápasu docházeli síly a tím pádem se množila střelba po individuálních akcích, která neměla velkou šanci na úspěch.

Výsledky

Tým1. poločas2. poločasKonečný výsledekVýsledek
TJ Sokol Žďár nad Sázavou142034Výhra
Sokol Libčice161228Prohra

Celkově se jednalo o velmi dobré srovnání, jak na tom aktuálně jsme. Tým má potenciál, ale nedaří se držet naši hru celých 60 minut. Nutno podotknout, že v zápase chyběla střelba z ostré spony, absence Weignera a Gebauera byla prostě znát. Naopak křídla v čele s Frantou Palanem si odvedla vysoký nadstandard.

Troufám si tvrdit, že ten večer by se Fanda neztratil ani v extralize, a proto ho vyhlašuji hráčem zápasu! Poznámka pod čarou – zápis je dle mého úsudku špatně a Fanda měl tak o 2-3 góly na svém kontě více.

Statistika CHF

Co dál? Potrénujeme a připravíme se na další těžké zápasy. Hned v neděli nás na domácí palubovce čeká Lokomotiva Plzeň, která si doma poradila s Prahou 4. Nečeká nás tedy nic jednoduchého, ale pevně věřím, že zápas zvládneme.