Site icon Házená Sokol Libčice

Důležité body! Bohužel s pachutí vyhrocených emocí.

Libčičtí házenkáři důležité utkání s Pardubicemi nakonec zvládli. Hrálo se o hodně a toho si oba týmy byly vědomi. Utkání rozhodně nebylo divácky atraktivní, ale o to více bojovné. Domácí byli stále o krok vpřed. Dařilo se bránit nejlepšího střelce soutěže. V poločase to bylo 10:7 a do 50.minuty se náskok domácích pohyboval v rozmezí 3-4 branek. V 51. minutě se bohužel začaly dít věci, které do házené nepatří a férový zapas se vyhrotil. Za stavu 18:15 pro domácí došlo k faulu, po kterém létaly doslova jiskry. Došlo na přímé červené karty na každé straně. Vstup diváka na hřiště, po kterém hosté nechtěli pokračovat v utkání.Delší pauzu hůře ustáli právě hosté, kteří dostali pět branek v řadě a bylo po zápase. Konečné skóre 24:18 pro Libčice je zasloužené, ale z průběhu jsme mrzutí. Za sebe mohu říct, že je to výhra, ze které nemám radost, kterou by si zaloužila. Maťo Breyl po zápase musel být odvezen ambulancí. S rozhodčími se přes hodinu řešil zápis. Soupeři přejeme ať se daří a za incident z výše zmiňované minuty se omlouváme. Myslím, že po zápase už byla naprosto korektní diskuse se všemi hráči i funkcionáři Pardubic.
O našem vítězství rozhodl především vynikající individuální výkon Matěje Hykeše, který proměňoval trháky a střely z křídla. Fungovala také obrana, které se zaměřila na střelce soupeře Skalického, který vstřelil pouhé dvě branky. S dobře pracující obranou rostl také můj výkon, který pomohl ke konečnému zisku dvou bodů. Pochvalu ovšem zaslouží celý tým, který dřel a šel za vítězstvím.

Průběh utkání: 10 min. 3:3, 20 min. 7:5, poločas 10:7, 40 min. 15:11, 50.min 17:14, konec 24:18