Pro žáky, žákyně a dorost k zakončení školního roku v gymnastice a šplhu. Přišlo hodně předškoláků v rámci veřejného závodu, kteří projevují zájem se po prázdninách zapojit do cvičení na  nářadí, akrobacie, na  skoky na malé trampolínce a ve šplhu. Zvítězila Klárka Hřebejková a jako 2. byla starší ze sester Cinegrových, Magdalenka. 3. byla její sestra Mařenka Cinegrová, 4. Dostálová Dominika, 5. Malečková Majda. Předvedly i hvězdy, šplh na 1,5 m tyči, skok z malé trampolíny, přelez hrazdy a shyb na výdrž.

V další kategorii zvítězila Tahalová Kačka, 2. byla Marianka Malečková, 3. Nováková Adélka. Škoda že nepřišla  Laura Marešová, neboť  tato děvčata umí na akrobacii pěkně hvězdu a kotoul.

V další  kategorii s převahou zvítězila  Bára Tůmová, i když na akrobacii byla 1. Nela Tajčová, která umí i provaz na zemi a opakovaně pěkné hvězdy. Nejde jí však šplh na tyči, kde věříme, že to je ve stylu a že se to Nela naučí.

V další kategorii mezi sebou zabojovala tři děvčata a zvítězila těsně Nikola Bezděková před Adélkou  Houškovou a za nimi Marča Tomášková, která však zvítězila ve šplhu na tyči. V akrobacii všechna tři děvčata ovládají  hvězdy, rondát a začínají sama i stoj na rukou a kotoul. Umí i salta z trampolínky.

Sama v kategorii byla Hudáčková Natálka, která je již v kategorii II. žákyň a tak zvítězila. Předvedla hezký šplh, salto vpřed z trampolíny i pěknou hvězdu a vůbec i prostná. Šplh za cca 7 s je možné ještě zlepšit. A to některé žačky nepřišly, neboť  se stydí závodit.

Z chlapců předškoláků zvítězil téměř 5 letý Péťa Kolař, 2. byl Máťa Křenek a dva stanuli na postu bronzové medaile a to Sebík Bezděka a  Davídek Karas.

V kategorii I. nastoupilo 6 borců a zde suverénně zvítězil Vojta Kolář a jako 2. se umístil překvapivě Kuba Náměstek, bronz získal Dan Garaj a 3. byl Patrik Blahota a Táda Táčner skončil 4.. A Novák Kryštof  závod nedokončil. Škoda že Dan Kruliš byl nemocný.

V další kategorii II. nebyl  Ondra Kumžák (měli fotbal, zápas), a tak zvítězil talentovaný Adam Racek, který je uvolněný, udělá sed roznožný hrudí na zem a má hezkou sestavu v akrobacii, celkem dobře šplhá tyč a přes hrazdu zalezl velmi hezky, jen shyb by mohl držet na čas déle. Chyběl i Max Stříbrný a Fanda Sládek.

V kategorii II. se utkali dva borci a to Tom Urbánek a Jan Hazlbauer. Předvedli skvělá salta z trampolíny, hezkou akrobacii i přelez hrazdy se shybem a i skvělý šplh, a tak zaslouženě skončili oba na 1. místě.

V dorostu zašplhal na tyči hezky dorostenec Matouš Čižek a velmi dobře na hrazdě i ve shybu. A tak zvítězil.

Všichni vyhráli, neboť závodili, seč jim síly stačily a svým výkonem vytvořili krásnou a bojovnou atmosféru  tohoto místního, žákovského  přeboru naší  sokolské všestrannosti v Libčicích.

Ceny předali naše děvčata, Markéta Tomandlová a Verča Berková, naše nová dorostenka, a mistr republiky v sokolském šplhu, Karel  Janda. A zachycení v pohybu i v  cvičebních gymnastických prvcích  se podařilo  naší nové cvičitelce, Hannah  Bartíkové skutečně skvěle.

Celou galerii fotek naleznete zde.

Poděkování patří všem organizátorům, sponzorům, zejména městu Libčice, rozhodčím, Markétě Tomandlové, Tomášovi Krupičkovi a Karlovi Jandovi i všem závodníkům.

Těšíme se na 27.8., kdy bude u nás, v sobotu, na  koupáku Velká cena ve šplhu na 4,5 m laně pro dorost, ženy a veřejnost. Žactvo má šplh na tyči dle věkových kategorii a muži na 8 a 10 m laně. Tento závod se koná jako „Memorial Jardy  Gruncla a sokolů zakládajících“ a  je tradičně  navštěvován nejlepšími borci z celé republiky. Tak se těšme na krásný slunný den a krásný  závod.

Jarda Novák náčelník