Na konci května se Mistrovství republiky všestrannosti žáků, které se konalo v Prostějově, zúčastnil jeden náš závodník, a to devítiletý Vojta Kolář, který se na celorepublikový desetiboj kvalifikoval z 2. místa na župním přeboru v Příbrami. Vojta byl na tak velkém závodě poprvé v životě a je třeba hned v úvodu říci, že si v těžké konkurenci vedl velmi dobře a dělal čest dobrému jménu našeho Sokola.

Desetiboj zahrnuje atletiku, gymnastiku, šplh a plavání. A jak si Vojta vedl? V atletice byl 4., v gymnastice 13., ve šplhu 8. a v plavání 1. Vzhledem k jeho věku, dosavadním zkušenostem a i faktu, že si při závodech poranil zápěstí a přesto se nevzdal, můžeme konstatovat, že nám roste závodník, který na náročný sport jako je všestrannost má nejen fyzickou zdatnost, ale i dobrou bojovnou povahu.

Děkujeme Vojtovi i jeho rodičům, v nichž má velkou podporu, bez které by to ani nešlo, za skvělou reprezentaci a gratulujeme k vynikajícímu výkonu.

Na začátku června se konalo soupeření v jedenáctiboji mužů, kteří se na republiku kvalifikovali ze župního závodu v Příbrami. I tam jsme měli své želízko v ohni, a to Karla Jandu, který podal svůj obvyklý skvělý výkon a skončil celkově na 5. místě. Aby dosáhl tak vynikajícího výsledku musel ve velké konkurenci skutečně zabojovat a v jednotlivých disciplínách dopadl takto: gymnastika 7., atletika 6., plavání 11. a již potřetí se stal přeborníkem ve šplhu, kde na něj čekalo zlato.

Za reprezentaci našeho města a Sokola patří i Karlovi Jandovi, který se na každé závody systematicky připravuje, velký dík.

A tak v letošním roce máme 2 mistry republiky – Vojtu Koláře a Karla Jandu, což je velkým sokolským úspěchem. Přeji všem našim závodníkům a závodnicím do příštího ročního klání hodně úspěchů.

Jarda Novák, náčelník