Memoriál Jana Vorla v TJ Sokol Libeň 11. 2. 2017 ve gymnastice mužů a opět medaile.

Je sobota a libčická výprava vstupuje do majestátní Sokolovny Sokola Libeň. V prostorách hlavního sálu s galeriemi a bohatou výzdobou, jež připomíná krásný sál Sokola pražského, nastoupilo 11 mužů ze středočeského kraje a Prahy. Mezi nimi libčický Karel Janda a poděbradský, bývalý více mistr akademických vysokoškolských přeboru Čech, Martin Zsabó .Vypsaný trojboj na kruzích, přeskoku a hrazdě byl ještě doplněno exhibiční samostatný závod na bradlech a ve šplhu na laně na 8m. Mezi pražskými borci byl znám David Jiráček z Vyšehradu a Calda z Černošic.

Kruhy: nastupuje David Jiráček a dostává poměrně nízkou výslednou známku 8,3 za skrčené nohy a nedotažené silové cviky. Jako druhý nastupuje náš Karel Janda. Má novou a těžkou sestavu se dvěma rozpory na kruzích, které ještě stahuje do vzporu, stojkou na rukou, dvěma výkruhy vzad a s prohlým saltem vzad. Za tuto skvělou sestavu dostává od mimořádně přísných rozhodčích celkovou známku 9.4 b. Po něm nastupuje Martin ZSabo, který pro svou velkou postavu lehce škrtal o vršek kruhů a navíc se rozhoupal a měl v sestavě 1 rozpor a stoj na rukou. Obdržel celkovou známku 9,3b. Ostatní závodníci měli průměrné sestavy, ale bojovali všichni. Kruhy tedy vyhrál náš Karel Janda.

Přeskok: z 11 borců skočili jen 4 převratový skok z 10b. Našemu Karlovi Jandovi se podařil první skok, ale lehce skrčené ruce v přemetu ho odsunuli na 3. místo se známkou 9,1. Na druhém místě skončil David Jiráček a na 1. Martin ZSabó.

Rozhodne mezi prvními třemi poslední gymnastické nářadí? Zřejmě ano. První nastupuje Karel Janda na doskočnou hrazdu, kterou mimochodem u nás ještě nemáme, ale je v plánu. Jeho hrazda má několik výborných prvků, jako je přednožka ze vzporu do visu s obratem, veletoč vpřed a salto z odkmihu vzad. Sestava se zcela nevydařila podle Karlových představ a tak přestože obdržel vysokou známku 9,3 b, celkově skončil na krásném druhém místě za celkovým vítězem Martinem ZSabó (na hrazdě obdržel 9,5 b). Třetí hrazdu s obtížným koncem zacvičil David Jiráček a se známkou 9,2, se umístil na hrazdě třetí.

Závod pokračoval exhibičním závodem na bradlech. Zde mistrovskou sestavou s točem do visu, dvěma stoji na rukou a saltem s dvojným obratem Martin ZSabó odbržel několik nejvyšších známek,  10b, 9,8, 9,6 a 9,7b, kdy nejvyšší a nejnižší se škrtá a pak je výsledná průmer, a tak obdržel 9,75 b a byl exhibičním mistrem na bradlech. Druhý skončil bradla David Jiráček a třetí Calda z Černošic. Karel měl první polovinu vynikající, ale v druhé třikrát nedošel do stoje na rukou a skončil šestý.

Gymnastický trojboj: první a zlato Martin Zsabó Sokol Poděbrady, druhý a stříbro Karel Janda z Libčic.

V závěrečném exhibičním šplhu nastoupil náš Karel Janda první, což je nevýhoda. Přesto jeho vynikající čas 7,7sec stačil na 2. místo a stříbro. První byl opět Martin ZSabó s časem 7,22sec.

Jarda Novák náčelník 11. 2. 2016