V oddíle všestrannosti libčických cvičenců našeho Sokola je již dobře známá šplhounská zdatnost a veliké nadání také pro disciplíny gymnastiky. Tentokrát vyrazila Sokolská všestrannost na každoroční župní přebor v plavání, kde poměřovali síly s nemalým počtem závodníků všech kategorií a dopadli nad očekávání velice dobře.

Hořovice 2018

T.J. Sokol Komárov pořádá každým rokem plavecké závody v areálu koupaliště v Hořovicích, kam také dorazili závodníci z Libčic, kteří o Vánocích nelenili a přípravě na tyto závody věnovali nemalé úsilí, které se vyplatilo. Libčická výprava byla složena z následujících závodníků. V kategorii žáků, kde závodníci museli překonat 25 metrový bazén, se libčický reprezentant Petr Kolář umístil na krásném 10. místě s časem 38,60 vteřin. V kategorii starších žáků, kde závodníci soupeřili také na vzdálenost 25 m, závod ovládl již od začátku libčický reprezentant Vojtěch Kolář a umístil se tak na zaslouženém prvním místě s časem 15,90 vteřin.

Z řad dorostenců jsme bohužel postrádali obsazení, ale v kategorii mužských složek rozhodně nechybělo. Síly přijeli poměřit Karel Janda s Vratislavem Vorlem. Mužské složky disponovaly největším počtem závodníků a závod nabýval na atraktivitě, jelikož muži museli zdolat 100 metrů v nezměněném plaveckém stylu. První pozice vybojovali zkušení plavci ze Sokola Příbram s velice dobrými časy. Za zmínku stojí čas prvního závodníka Jana Šindeláře, který si doplaval pro zlatou medaili s časem 1,04 vteřiny. Hned za nimi se na 5. pozici umístil Vratislav Vorel s časem 1,12 vteřin, který se každým rokem na závodech zlepšuje. Karlu Jandovi se vedlo dobře a od minulého roku se zlepšil více než o 20 vteřin a doplaval tak s časem 1,46 vteřin na 20. místě.

Závod nebyl ochuzen ani o kategorii žen, v které si Libčice doplavaly také pro zlatou medaili. Z žákovské kategorie na vzdálenost 25 metrů si doplavala Nikola Bezděková, navzdory silné konkurenci, pro krásné 6. místo s časem 22,60 vteřin. Nedaleko za ní se umístila také naše Adéla Houšková na 8. místě s časem 25,60 vteřin.

Dorostenky opět chyběly stejně jako v chlapeckém zastoupení, ale nemalé povzbuzení přišlo v závodě žen, který od začátku patřil Anetě Svobodové, libčické reprezentantce s vynikajícím časem 1,21 vteřin, která na 100 metrové vzdálenosti, při které také nesměla v průběhu rozplavby měnit plavecký styl, ve třetím bazénu přeplavala Jaroslavu Panuškovou a stihla náskok navýšit o dvě vteřiny.

Závěrem bych rád zmínil, že kvalita závodu byla z organizačního pohledu na úrovni, která dovoluje každým rokem navyšovat účast závodníků, proto i my se budeme snažit, aby tento závod doprovázelo co nejvíce libčických cvičenců a abychom byli schopni vyplnit každou kategorii, protože polovinou úspěchu závodníka je zúčastnit se.