5+2 dny – Dva roky čekání skončily, Libčice napopáté porazily Prahu 4

Jsme rádi, že se o nás píše v regionálních médiích. Nabízíme článek z 5+2 dny, autorovi děkujeme.

LIBČICE NAD VLTAVOU – Čtyřikrát v řadě odešli ze vzájemného souboje poraženi. Popáté to ale druholigovým házenkářům Sokola Libčice nad Vltavou konečně vyšlo: na své konto si připsali cenný triumf nad bývalými reprezentanty nabitým kádrem Prahy 4.

Úspěšný libčický tým na aktuální týmové fotografii.

Z výsledku 29:21, který se zrodil ve 2. kole soutěže, by se mohlo zdát, že to pro Libčické byla snadná partie.

„Opak byl pravdou,“ říká gólmanská stálice v dresu Sokola Ondřej Kříž. „V první půli to byla divoká přestřelka s výsledkem 16:16. Klíčovým se stal druhý poločas. Za 25 minut nám Pražané dokázali dát pouhé tři branky. Je vidět, že změny v obranném systému, které jsme na začátku sezony provedli, se vyplatily. Kluci navíc dřeli a na hřišti odvedli své maximum.“

Cenná výhra nad Prahou 4, na kterou Libčice čekaly přes dva roky, je i pozvánkou k dalšímu domácímu duelu v břevské hale: v předehrávce 4. kola hostí žlutomodří ve čtvrtek 10. října od 19:30 druholigového nováčka slovutného jména – pražskou Slavii. „V plánu je další výhra,“ slibuje gólman Kříž.