Zápas, který nás posunul na 1. místo, výhra s Ústím 32:18!!!

V posledním domácím utkání letošní sezóny jsme doma přivítali tým Ústí nad Labem. Ústí po návratu z 1. ligy zažívá zvláštní sezónu. Během podzimu patřil mezi favority soutěže, bohužel na jaře se tento tým trápí natolik, že můžou být rádi, že nesestoupí.

Utkání pro nás mělo maximální prioritu, jedině výhra nás mohla udržet na 2. místě a zároveň nás ještě držet v teoretických šancích na příčku nejvyšší. Zde se čekalo na výsledek utkání Mladá Boleslav – Jablonec, kde jsme domácí i přes nelibost některých našich spoluhráčů speciálně motivovali 🙂
Mladá Boleslav má své 4. místo jisté, mohla jen překvapit a nám pomoct.

Do zápasu jsme vstoupili s vědomím, že soupeř přijel v maximální možné sestavě, a to i s legendárním Vojtou Srbou. Hned začátek utkání nám soupeř ukázal, že nám nic nenechá zadarmo. Zápas se hrál od prvních minut v plném nasazení, díky naší obraně a Ondrovi Křižákovi jsme soupeře nepustili do vedení.  Postupem času jsme začali získávat převahu, která se ale bohužel nedokázala projevit na našem skóre.
Koncovka především v prvním poločase byla velmi špatná. Mužstvo ale dokázalo hrát velmi trpělivě z obrany. O poločasu jsme vedli 13:10.

O poločase tentokrát dával v kabině pokyny Láďa Manda, jednoduché, stručné ale o to výstižné byly.
Zachovat klid, nechat soupeře hrát, a zničit je rychlým přechodem do útoků.

Pro nás až překvapivě jsme vše dodrželi. Během prvních 10 minut jsme rozhodli utkání, když jsme soupeři odskočili na 10 branek.  Díky tomu se mohli dostat do utkání hráči z lavičky a utkání v klidu dohrát. Na soupeři byly znát, že s námi fyzicky nestačí. Do konce zápasu už jsme nepolevili a vyhráli 32:18.

Díky výhře Mladé Boleslavi 27:26, která vstřelila rozhodující gól po dorážce z 7m hodu 4 vteřiny před koncem utkání, jsme se posunuli na 1. místo!!!!!

Kde kdo nevěřil, když jsem psal, že tyto 3. kola rozhodnou, a že naše šance stále žije. A nyní je to zde, v příštím utkání když vyhrajeme, titul bude náš!!! Poslední krok je ale ten nejtěžší, obzvlášť v Bělé…!!!

Mužem zápasu byl zvolen Jan Podroužek, který řídil skvěle nejen obranu, ale dokázal vstřelit i 9 branek!
Vedení mužstva zvažuje, že by se jelo na tento zápas autobusem. Měli byste zájem na toto utkání jet s hráči a podpořit nás v posledním zápase?

Pokud ano, napište nám do komentářů svá jména, ať víme, kolik lidí by s námi jelo…!!!

Sobota 10. 5. 2013 od 17 hodin v Bělé pod Bezdězem!!!