Za vysokou prohrou v Mostě stála opět střelecká nemohoucnost

Do utkání proti jedinému dosud neporaženému celku ligové tabulky jsme vstoupili mnohem lépe než soupeř. Bojovnost a nasazení nesly svoje ovoce nejen v obraně, ale také v útoku. A tak nebylo divu, že jsme po čtvrthodině hry nad Baníkem Most vedli 6:10. Domácí brankářskou jedničku Vladimíra Kuriala jsme dokonce přiměli přenechat místo mezi třemi tyčemi Dominiku Balínovi a mostecké funkcionáře jsme přinutili vybrat si oddechový čas.

Tím ale výčet pozitiv pro nás bohužel skončil. Po time-outu se obraz hry zcela změnil. Najednou to byl Most, kdo měl více ze hry. Domácím se ve zbytku poločasu dařilo snadno překonávat naši obranu a my jsme v útoku přešli namísto pečlivě připravených střeleckých pozic k ukvapené koncovce. S tou neměl mostecký brankář příliš práce a domácí tak mohli těžit také z rychlých protiútoků. Brzy bylo vyrovnáno a do poločasu už Most vedl 15:12, když jsme pár sekund před sirénou nechali na brankovišti úplně volného pivota, jenž neměl problém vyloženou šanci proměnit.

V úvodu 2. půle jsme se sice zkoušeli nadechnout k náporu, Most ale rázně odmítl jakékoli snahy o vyrovnání a naopak sám nakročil k hladkému vítězství. Domácí fyzicky dobře připravení hráči trestali jedním trhákem za druhým naši ukvapenou a mizerně umísťovanou střelbu, k dobru jsme si nemohli přičíst ani četné dvouminutové tresty. Také kvůli naší časté hře v oslabení náskok soupeře rychle rostl a brzy bylo zřejmé, že dva body tentokrát zůstanou na severu. Nutno dodat, že zaslouženě. Ve zbytku utkání tak šlo jen o to, na jakých hodnotách se po 60 minutách hry zastaví ukazatel skóre.

Stalo se tak na výsledku 29:20 a Most díky tomu zůstává se čtyřmi vítězstvími ze čtyř utkání v čele tabulky. My jsme se s bilancí 2/2 propadli na třetí příčku s tím, že před nás mohou jít ještě Lovosice B i Jablonec – tedy celky, jež mají nyní kvůli odloženému utkání o zápas méně.

V neděli 20. října nás na domácí půdě čeká v 5. kole Mladá Boleslav, která sice před týdnem v Mostě rovněž prohrála vysoko 28:21, ale o uplynulém víkendu si spravila chuť s Ústím, které porazila 32:26. V tabulce tak má stejně bodů jako my, kvůli horšímu skóre je ale až za námi pátá.