V posledním domácím utkání podzimu jsme s přehledem zdolali Ústí

Do utkání s Ústím nad Labem jsme šli s jediným cílem. Bodovat doma naplno a napravit tak ztrátu z předchozího kola z Košutky. Základ k vítězství jsme položili už v prvních minutách, kdy jsme stavěli především na dobrém výkonu v obraně, za kterou se rozchytal Ondra Kříž. Díky tomu nás tentokrát nemuselo tolik trápit ani několik neproměněných šancí v útoku. V šesté minutě jsme vedli 4:1 a po třígólové sérii mezi 14. a 17. minutou byl rozdíl už pětibrankový (9:4).

Ústí nad Labem se sice snažilo pod taktovkou bývalého reprezentanta Martina Kováře na střední spojce vymyslet na naši obranu recept, ale bezúspěšně. Příliš se neprosazoval ani druhý nejlepší střelec celé soutěže Ondřej Vrběcký, který v minulém kole nasázel vedoucímu Mostu deset branek. Do šaten se tak v poločase šlo za stavu 14:8 pro nás.

Zkraje druhého dějství by se možná Ústí bývalo dostalo na dostřel, protože jsme o něco polevili v obraně i v útoku, to by ale nesměl být mezi třemi tyčemi v naší brance Michal Šimánek. Ten se nechtěl nechat zahanbit parádním výkonem Ondry Kříže z první půle a rovněž deptal střelce soupeře jedním výborným zákrokem za druhým. Díky tomu jsme dostali šanci dál navyšovat svůj náskok. Ve 46. minutě jsme vedli už 23:14 a o tom, že vítězství nás tentokrát nemine, bylo rozhodnuto.

Zbytek zápasu, v němž dostali solidní porci minut všichni hráči z naší soupisky včetně navrátivšího se Martina Breyla, už nic zásadního nepřinesl. Připsali jsme si tak důležité body do tabulky, kde se s dalšími čtyřmi týmy přetahujeme o třetí příčku za vedoucím duem Dukla B – Most. Výsledek 30:22 vypadá jednoznačně, přesto se i tentokrát našla v našem výkonu řada nedostatků, jež ale Ústí nedokázalo potrestat.

Za týden v posledním podzimním kole by tomu tak ale být nemuselo. Zajíždíme na půdu VŠ Plzeň, která je sice s pěti body na chvostu tabulky, ale dokázala jako jediná z deseti celků neprohrát s vedoucím Mostem, když o víkendu brala za remízu 24:24 bod. V živé paměti pak máme i zářijové 2. kolo Českého poháru, po kterém jsme se po porážce 28:27 právě od VŠ Plzeň s touto soutěží rozloučili. Na neděli tak máme hned dvojitou motivaci. Kromě dalších bodů do ligové tabulky je to právě odveta za pohárové vyřazení.