Rozhodly přesilovky v závěru

Na svátek sv. Václava byl naplánován i zápas II.kola Českého poháru mužů. V tom I. Libčice poměrně snadno vyprovodili svého druholigového soupeře Loko Vršovice. A jako každý rok, toužili dostat na domácí palubovku atraktivního soupeře z extraligy. K tomu však chyběl ještě jeden krok – porazit ve II.kole pražský tým TJ Jižní město Chodov.

Chodov nepřijel se všemi hráči, kteří asi využili volno k jiným aktivitám a tak byl pohled na lavičky obou týmů zcela rozdílný. Na té libčické téměř nebylo k hnutí. Do hry bylo připraveno 15 hráčů. Na straně chodských byl pohled tristní, pouze dva hráči na střídání, z nichž jeden nakonec do hry nezasáhl vůbec. A tak by se dalo očekávat, že postupem času budou mít Libčice minimálně fyzicky navrch.

Zápas začal celkem ve slušném tempu, soupeři se střídali ve vedení a byla vidět vyrovnaná hra. Útok jasně převažoval nad obranou, kdy ani jeden z týmů nedokázal udržet nějaký delší úsek hry bez inkasované branky. Chodovští předváděli obstojnou kombinační hru a Libčice spoléhali především na energií překypujícího Lukáš Weignera. V závěru poločasu se nakonec podařily libčickým i dva rychlé útoky a tak se šlo do šaten za příznivého stavu 16:14 pro domácí libčické borce.

První minuty II.poločasu však nevěstily nic dobrého. Tempo hry oproti poločasu prvnímu upadlo. Jakoby se hráči Sokola přizpůsobili hře jižanů a nebyli dostatečně důrazní. Hosté hráli de facto na tři spojky, které držely jejich naděje na úspěch vysoko. S postupujícím časem přicházela vyloučení na obou stranách a jak se ukázalo, byl to i rozhodující faktor. Libčice nedokázali několik přesilových her využít ke zvýšení náskoku a naopak Chodov dokázal vytěžit z minima maximum. Navíc došlo v druhé polovině druhého poločasu k poměrně nenápadnému střetu hostujícího hráče s Lukášem Weignerem. Co se zdálo být z hlediště jen lehkým zraněním, se stalo poměrně vážným. Tak Libčice přišly o tahouna týmu a do konce zápasu se nenašel nikdo, kdo by ho nahradil.

Posledních 8 minut prohráli Libčice 7:4 a to bohužel rozhodlo o nepříznivém konečném výsledku. V útoku odešla efektivita a neproměněné příležitosti během přesilovek srazily domácí na kolena. Chodov si závěr zkušené pohlídal. Libčickým nelze upřít bojovnost, ale jen na tu se vyhrát nedá. Pražský tým z jihu si tak odvezl vítězství 26:29.

Mužem zápasu vyhlašujeme Lukáše Weignera. A brzy se uzdrav!