Po lítém boji byla Praha 4 nad naše síly

Ve svém prvním jarním utkání přivítali libčičtí házenkáři vedoucí tým soutěže SK Praha 4. Ten prozatím ztratil body pouze v Ústí, kde remizoval a senzačně podlehl doma na Děkance Vršovicím. Favorit přistoupil k utkání co se účasti hráčů týče velmi zodpovědně. Kromě Standy Faráře jim nechyběl nikdo z klíčových hráčů. Libčice naopak postrádaly nejlepšího střelce Lukáše Weignera a klíčového hráče do obrany Luboše Mandu.Pokud se k tomu, přidá dalších šest dlouhodobě zraněných hráčů, tak už je to slušná marodka. Hrát se ovšem musí s tím co je momentálně k dispozici a podle toho jsme k tomu také přistoupili.

Pohled na základní sestavy obou týmu jasně ukázal, že výškově ani fyzicky se nemůžeme se soupeřem měřit. Obranu jsme vytáhli více dopředu a snažili se narušit kombinaci soupeře, která směřuje na uvolnění levé spojky. To se nám v podstatě dařilo po celý zápas.

V 8. minutě jsme vedli 4:1, ale to byl teprve samotný začátek. Ve 13. minutě byl vyloučen Zdeněk Jerman a to znamenalo další oslabení kolektivu. Z brány jsem to viděl jako přísné vyloučení, ale pohled na video ( záznam 3:21) ukázal zbytečnost celého zákroku a správný výrok rozhodčích. Bylo to v zápalu boje a nikdo Jeremimu jeho zákrok nevyčítal. Škoda, že rozhodčí nedrží jednotný trend v trestání zbytečných a nebezpečných zákroků. Druhý den pak v TV vidíte nepotrestání likvidačního faulu na střeleckou ruku.

Po červené kartě jsme zbytečně nepropadli emocím a dále se snažili hrát svojí hru. Soupeř zjistil, že ho dnes nečeká nic jednoduchého a že do toho půjdeme po celý zápas „po hlavě“. Brzy zlepšil svoji hru v útoku a v obraně. Začal trestat každou naší chybu a ze stavu 7:6 ve 23. minutě odskočil na 7:10 ve 27. minutě. Poločas se nám podařilo zkorigovat na 9:11 a stále bylo vše otevřené.

Do 40. minuty si Praha 4 stále držela 1-2 gólový náskok. Následně se nám podařilo vyrovnat na 15:15 a poté 16:16. Ve 46. minutě jsme šli do vedení, poté co se Honza Skoba prosadil v trháku. Bohužel si při doskoku poranil koleno a do utkání již nenastoupil. Ve vedení jsme byli pouze krátce a naposledy v  celém utkání. Ve 48. minutě byl stav opět nerozhodný 18:18, ale hostům se opět podařilo odskočit sérií branek jako v půli první. Během tří minut vstřelili 4 branky a dostali se do vedení 22:18. Nic jsme nezabalili a nadále bojovali. V posledních deseti minutách nás skvěle držel Brambi v brance, který navázal na můj předchozí výkon. I díky jeho zákrokům jsme se v 59. minutě dostali na rozdíl jediné branky. Bohužel míč měl v držení soupeř a ukázal nám svou zkušenost. Po „levácké“ ose Vtípil-Čurda-Stůj (těžká anketní otázka- kolik let mají dohromady odehráno v extralize) se Karel Stůj ocitl sám na brankovišti a byl zastaven pouze za pomocí faulu. Sedmičku bez problémů proměnil a rozhodl o výhře hostů. Na posledních 30 vteřin jsme si vzali time-out, ale po technické chybě dali soupeři ještě možnost zvítězit o tři branky. Jasná střelecká příležitost ovšem zůstala nevyužita a tak utkání skončilo 27:25 ve prospěch hostí.

Výsledek je to spravedlivý, protože soupeř byl o ty dvě branky zcela jistě lepší. Za remízu bychom se samozřejmě nezlobili, ale bylo k ní stále daleko. Osobně beru tuhle porážku pozitivně, protože je jasně vidět, že cesta kterou jdeme je ta správná. Ve stejném složení, které loni hrálo SRL jsme schopni trápit do posledních minut suveréna druholigové scény posledních několika let, který přijel v podstatě komplet.

Za přístup k utkání zaslouží všichni naši hráči absolutorium a pokud budeme takto bojovat, tak se není třeba bát žádného soupeře. Teď je potřeba přenést výkony z domácího prostředí také mimo Břve. Nejbližší příležitost budeme mít proti Sokolu Vršovice. V souboji s naším tradičním rivalem budeme vzhledem k dalším absencím jednoznačnými outsidery, ale pokud bychom si nevěřili na vítězství, tak do Vršovic nemá cenu jezdit.