O vítězství nad Jabloncem jsme museli bojovat až do konce. Dva body ale nakonec zůstaly doma a dostaly nás na dostřel medailovým pozicím

Do utkání proti Jablonci jsme vstupovali s jediným cílem. Zopakovat povedený výkon z minulého kola v Lovosicích a opět naplno bodovat. Vstup do zápasu se nám povedl, když jsme díky nasazení v obraně dostávali soupeře pod tlak a nutili ho k chybám ústícím ve ztráty míče. I díky tomu jsme vepředu dosahovali relativně snadných branek a po deseti minutách hry jsme vedli už 5:1.

Solidním výkonem v obraně podpořeným dobře chytajícím Michalem Šimánkem jsme pokračovali i v další fázi první půle. V útoku se nám navíc až na výjimky dařilo proměňovat vyložené šance, hrozbou pro soupeře byl například Ondra Hasala a jeho rychlé náběhy za obranu. Do poločasové přestávky jsme tak svůj náskok ještě mírně navýšili na šestibrankový (15:9).

Ani ve druhé půli se obraz hry dlouho neměnil. Poměrně snadno jsme kontrolovali náš pohodlný náskok a až do 50. minuty (25:18) nic nenasvědčovalo tomu, že bychom se měli o výsledek obávat. Jenže Jablonec ukázal, proč ve sportu dává smysl bojovat až do konce. Mezi 51. a 54. minutou potrestal pětigólovou šňůrou několik laciných ztrát míče, které jsme nejspíše kvůli ztrátě koncentrace předvedli, a rázem byl zpět ve hře o body.

Naštěstí jsme ale měli na hřišti Lukáše Weignera, který v klíčových momentech vzal odpovědnost na sebe, když si ze šesti našich posledních gólů v zápase připsal hned čtyři kousky. Navíc se k němu důležitými zákroky přidal Ondra Kříž v naší brance, a tak jsme nápor Jablonce odrazili a nakonec zvítězili 30:25. Hluchý úsek ale budiž varováním do příštích střetnutí, kdy bychom na podobný výpadek mohli doplatit hůře.

Díky plnému bodovému zisku jsme se opět posunuli tabulkou o něco výše – nyní nám už patří čtvrtá příčka, přičemž na aktuálně bronzovou Mladou Boleslav ztrácíme jediný bod. Radost z výhry nám ovšem kazí zranění Dmitrije Tsunaeva, který zápas proti Jablonci bohužel nedohrál.

Do konce podzimní části zbývají ještě tři kola, ve kterých se postupně střetneme s Košutkou, Ústím nad Labem a VŠ Plzeň. Náš nejbližší soupeř z Košutky je momentálně poslední se třemi body na kontě, a tak bude mít o motivaci určitě postaráno. Nic lehkého nás nečeká, vzhledem k předchozím ztrátám nám ale nezbývá, než se pokusit ve všech třech zbývajících duelech zvítězit. Nahráno totiž rozhodně nemáme.