O víkendu přišla první porážka. Proti Dukle B jsme selhali střelecky

Po podařeném vstupu do sezony v podobě výher se Šťáhlavami a v Liberci, jsme v neděli poprvé v nové sezoně okusili hořkost porážky. S Duklou B jsme v domácím prostředí prohráli 17:20, zejména kvůli neproměňování vyložených šancí.

Už v prvním poločase bylo jasné, že se střelecké hody z prvních dvou utkání v podobě 33, respektive 39, dosažených branek nebudou opakovat. Ačkoli se nám celkem dařilo se přes obranu Dukly B prosazovat, mnoho střeleckých pokusů ztroskotalo na brankáři soupeře Jakubu Votavovi. Ten o den dříve nastoupil za áčko Dukly jako třetí brankář v evropském poháru proti kosovskému Kastrioti a proti nám rozhodně ukázal své kvality. Protože se ale Michal Šimánek mezi třemi tyčemi v naší brance nechtěl nechat zahanbit, a také vytáhl řadu skvělých zákroků, šlo se v poločase do šaten za téměř vyrovnaného stavu 8:9.

Krátce po začátku druhé půle však naše naděje na bodový zisk značně klesly, když Dukla mezi 33. a 38. minutou předvedla čtyřbrankovou šňůru, díky které nám odskočila na 9:14. Ani pak jsme se ale nevzdali a bojovali až do konce utkání, přičemž nás často podržel také Ondra Kříž v brance. Rovněž naše obrana pracovala solidně, dvacet obdržených branek rozhodně není špatná vizitka. S vlastní střeleckou nemohoucností jsme ale nedokázali ani ve zbytku utkání nic udělat a blíže než na tříbrankový rozdíl jsme se už nedostali. Dva body za vítězství 17:20 tak brala zaslouženě Dukla.

Nezbývá než se z porážky co nejrychleji oklepat, poučit se z chyb, pořádně potrénovat především střelbu a všechno odčinit o víkendu v Mostě. Jednoduché to ale nebude, vždyť Most je spolu s Lovosicemi B jediným dosud neporaženým celkem soutěže, když si postupně dokázal poradit s Libercem, Duklou B i Mladou Boleslaví.

Sestava a branky Libčic nad Vltavou: Šimánek, Kříž – Tsunaev 2, Kůna, Telvak, Horejš, Hasala 1, Svoboda 2, Aliapulios 1, Weigner 3, Podroužek 1, Breyl 2, Stárka 5, Česák