Napopáté už to vyšlo. Z Lovosic jsme přivezli suverénní vítězství

Jen s jedním hráčem do pole na střídání jsme odjeli do Lovosic k utkání proti tamnímu B-týmu. I v okleštěné sestavě jsme ale dokázali to, co se nám v předchozím měsíci a půl ani jednou nepovedlo – připsat si 2 body za výhru. A tentokrát nešlo o ledajaké vítězství. Lovosické béčko, jež nám obvykle bývá vyrovnaným soupeřem, jsme porazili výrazným rozdílem.

Základ k výhře 24:33 jsme položili už v prvním poločase. Domácí Lovci se v celém utkání dostali do vedení jen jednou, a to hned ve 2. minutě za stavu 2:1. V příštích dvou minutách jsme ale třemi brankami v řadě otočili na 2:4 a mezi 7. a 13. minutou se nám podařila dokonce čtyřgólová série, na kterou už soupeř nedokázal odpovědět. Těžili jsme zejména z kvalitní obrany, která nutila Lovosice k chybám. A když už si přeci jen domácí dokázali nějakou slibnou příležitost vypracovat, často ztroskotávali na Michalu Šimánkovi v naší brance. Když jsme k tomu navíc přidali nasazení, bojovnost, týmovost a disciplinovanost v útoku, nebylo divu, že po prvních třiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 12:18.

O poločasové přestávce jsme si dali za cíl držet dál soupeře pod tlakem a nenechat ho vrátit se do utkání. To se nám podařilo dokonale, protože obraz hry zůstal stejný jako v první půli a náš náskok dál narůstal. Ve 37. minutě jsme vedli už desetibrankovým rozdílem. Lovosičtí se sice ještě pokusili s výsledkem něco udělat, když v úseku mezi 45. a 47. minutou snížili třemi góly v řadě na 18:25, blíž než na sedmibrankový rozdíl se ale nedostali. Kromě naší trpělivosti v útoku a výkonu Ondry Kříže, který navázal na svého brankářského kolegu, se na tom podepsala také červená karta domácího Jakuba Škromacha za protesty, po níž následovalo čtyřminutové oslabení Lovosic.

V poslední desetiminutovce se utkání spíše už jen dohrávalo, protože o vítězi bylo dávno rozhodnuto. Nebýt toho, že jsme dvě minuty před koncem polevili a dovolili soupeři ještě třikrát skórovat, mohl být konečný rozdíl ještě větší. To ale není vůbec podstatné, protože vzhledem k výsledkům z posledních kol bychom tentokrát jistě byli rádi i za výhru o jediný gól. Dva body za vítězství v Lovosicích jsou mimo jiné cenné i v tom, že jsme díky nim našeho soupeře přeskočili v tabulce a posunuli se na průběžné páté místo. Věřme, že si radost z vydařeného utkání přeneseme i do dalších kol a začneme stahovat náskok Mostu, Dukly B a Mladé Boleslavi, kterým nyní patří medailové pozice. První krok můžeme udělat už v neděli v domácím utkání proti aktuálně devátému Jablonci.