Na úvod sezóny jsme Sezimovo Ústí porazili 26:21

Vyhrát los, vybrat si stranu a následně zvítězit v utkání. To jsou tradiční cíle do prvního zápasu sezóny. Los se vyhrát nepovedlo, ale zápas jsme zvládli, troufám si tvrdit, s přehledem. V úvodním klání podzimu jsme porazili Sezimovo Ústí 26:21.

Vstup do soutěže se tedy povedl, i když se nerodil zcela lehce. První poločas byl ve znamení nepřesné střelby a důrazu v obraně. Obranný blok 6-0 fungovala dobře a soupeř měl problémy s hledáním prostoru ke střelbě. Co propadlo za obranu pochytal spolehlivý Ondra Kříž. V útočné fázi se dařilo dostávat se do zakončení, ale koncovka byla mizerná. Výsledek 10:7 z pohledu Libčic moc úsměvu divákům nepřinesl, jednalo se spíše o bojovné utkání bez líbivých okamžiků.

Druhý poločas jsme začali aktivněji se snahou o přechod do rychlého útoku a dohrávání druhé vlny. Cíl se podařilo naplnit během prvních 10 minut, kdy jsme odskočili na rozdíl více než 5 branek. Tým se uklidnil a bylo možné vyzkoušet další herní varianty. Obrana 5-1 nesnesla tak přísná měřítka, nicméně hráči se stále sehrávají a vše si ještě sedne.

Na place se otočila kompletní šestka, které se také dařilo držet tempo a udávat směr zápasu. Herní zátěž se tedy trenérům podařilo rozdělit mezi všechny hráče na soupisce. V druhém poločase předvedl také Michal Šimánek několik skvělých zákroků. Především se jednalo o zneškodnění sedmimetrového hodu s následnou dorážkou. Nebylo daleko ke standing ovation od fanoušků. Konečný výsledek 26:21 je uspokojující, nicméně především v útoku se potřebujeme prosazovat jednodušeji, stále se na každý gól nadřeme.

Výsledky

Tým1. poločas2. poločasKonečný výsledekVýsledek
Sokol Libčice101626Výhra
Spartak MAS Sezimovo Ústí71421Prohra

Jako obvykle se v rámci hodnocení zápasu vyhlašuje také hráč utkání. Tentokrát se nespokojím pouze s jedním jménem, ale hned čtyřmi. Jedná se o nové posily Lukáše Gogoláka, Matouše Kose, Radka Hovorku a Pavla Kotisu. Všichni jmenovaní si ve svém prvním utkání v dresu Libčic počínali zkušeně a odvedli dobrou práci. Všichni se také zapsali mezi satřelce zápasu. Jejich období hájení však pomalu končí. Pevně ale věřím, že jejich jména v dalších reportech ještě uvidíme.