Na Duklu B jsme nestačili, teď všechny týmy v lize čeká dlouhá vynucená přestávka

Do utkání proti favorizované rezervě Dukly jsme na její palubovce vstoupili hůř než soupeř, ale ještě ve 14. minutě jsme se za stavu 11:8 drželi na dostřel. Pak však přišla hrozivá série, při níž soupeř skóroval během osmi minut sedmkrát za sebou, a zdálo se, že je po zápase. Dukla dokázala rychlými protiútoky trestat naše chyby a my jsme naopak navzdory taktickým pokynům trenérů nedokázali hrát trpělivě a důsledně.

Dukla si ještě dvě a půl minuty před koncem první půle držela desetigólový náskok a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom mohli v tomto utkání ještě pomýšlet na bodový zisk. Soupeř však i díky rozdílu ve skóre polevil, a tak se šlo o poločasové přestávce do šaten za stavu 21:14.

Úvod druhého dějství se pak nesl v duchu závěru první třicetiminutovky. Dukle B najednou skřípala souhra a přišly další chyby, kterých jsme postupně dokázali využít a snížit až na rozdíl pouhých tří branek. Ve 39. minutě tak po gólu Antonína-Šimona Stárky na ukazateli skóre svítil stav 21:18 a hned bylo o co hrát.

Jenže naděje na body z horké půdy na Ruzyni netrvala dlouho. Dukla záhy dokázala přežít bez úhony vlastní oslabení, aby se postupně vrátila k výkonu, který jí v prvním poločase dopomohl vybudovat si vysoký náskok. Dlužno dodat, že my jsme jí k návratu do bezpečné zóny bohužel pomohli vlastní hrou. Ve 48. minutě tak domácí vedli už 29:20. Drobná korekce z naší strany sice přišla, po přísné červené kartě pro Martina Breyla ale Dukla B odskočila až na destibrankový rozdíl.

Do konce zápasu v tu chvíli zbývalo už jen 4,5 minuty, a tak už bylo jasné, kdo si tentokrát odnese dva body. Třemi rychlými góly v řadě jsme sice korigovali a zdálo se, že konečný výsledek nebude vypadat tak špatně, domácí ale dokázali odpovědět jak na tuto minisérii, tak i na dva góly Radima Svobody v samotném závěru. Svou zaslouženou výhru tak Dukla B nakonec podtrhla výsledkem 37:28 a poučením pro nás, že proti tak kvalitním celkům lze uspět jen 60 minutami soustředěného výkonu na hranici vlastních možností.

Po utkání na Dukle jsme ještě netušili, že šlo na dlouhou dobu o poslední ligové měření sil. Následující víkend mělo přijít domácí střetnutí se Štáhlavy, kvůli podezření na respirační onemocnění v celku soupeře ale bylo odloženo. Nejen další zápasy, ale i tréninky pak zastavilo nařízení vlády, které bude vzhledem ke stávající epidemiologické situaci v platnosti nejméně do 26. října. Jen málokdo by si však nyní vsadil na to, že se za dva týdny vrátí všechny sportovní aktivity k normálu. Nyní tedy fungujeme podle jarního modelu individuálních tréninků a doufáme, že se podaří zdravotní rizika zvládnout a následně postupně sportovní soutěže obnovit. O případném restartu vás budeme včas informovat.

Sestava a branky Libčic n/Vlt. v utkání proti Dukle B: Androník, Rada – Weigner 5, Breyl 2, Svoboda 3, Hora 1, Bělohradský, Stárka 4, Škromach 3, Hasala, Mička 1, Aliapulios 9/1.