Na Dukle jsme ze začátku předvedli solidní výkon, druhá půle nás však stála body i přijatelný výsledek

Do utkání s aktuálním lídrem tabulky z Dukly B jsme šli s cílem získat první jarní vítězství a navíc odčinit podzimní porážku ze vzájemného střetnutí v poměru 17:20. Vstup do zápasu i těm z nás, kteří by snad měli ze soupeře příliš velký respekt, znovu potvrdil, že se rezervou extraligového celku určitě dá hrát. Po prvních sedmi minutách jsme totiž vedli 5:3 a to především díky kvalitní obraně a trpělivé hře v útoku. Mladíci z Dukly se snažili kontrovat rychlou hrou, na kterou jsou zvyklí, ta však zpočátku ústila spíše v jejich chyby, než v góly v naší síti. O něco později se však hra vyrovnala, a tak platil po první čtvrtině hry stav 6:7.

Pak ovšem přišla pětibranková šňůra domácích, ke které jsme Dukle B pomohli mimo jiné nepřesnou střelbou. Projevil se také náš užší kádr v kombinaci s vysokým tempem zápasu a věkovým rozdílem obou družstev. Fakt, že se nám soupeř ve skóre vzdálil na 11:7 ale neznamenal, že bychom ubrali na bojovnosti. Především díky ní jsme do poločasové přestávky zkorigovali na 13:11 a drželi jsme tak do druhé třiceminutovky slušnou šanci poprat se o body.

Úvod druhé půle už nám ale nevyšel tak dobře, jako začátek celého zápasu. Dukle se rozchytal brankář Zavázal a domácí si díky tomu mohli připisovat snadné góly z rychlých protiútoků (38. minuta – 18:13). Dařila se jim také spolupráce s kvalitním pivotem Zdeňkem Ježkem, o kterém určitě ještě v souvislosti se špičkovou házenou v Česku uslyšíme.

Během dalšího průběhu zápasu jsme se sice ještě několikrát dostali na tříbrankový rozdíl, naposledy ve 46. minutě za stavu 22:19, ani jednou se nám ale nepovedlo přiblížit se Dukle ještě víc a dostat tak její méně zkušené hráče pod rozhodující tlak. A tak přišel trest v podobě poslední čtvrthodiny.

V ní domácí dominovali, diktovali tempo hry, a postupně zvyšovali náskok, díky čemuž si mohli dovolit na hřišti protočit celý kádr. O tom, kdo si ze vzájemného střetnutí odnese dva body, bylo definitivně rozhodnuto už po třígólové sérii domácích z úseku mezi 49. a 52. minutou, po němž na ukazateli skóre svítil stav 27:20. O alespoň přijatelný výsledek, který by více odpovídal průběhu celého zápasu, nás pak připravila další hluchá pasáž mezi 55. a 58. minutou. V ní Dukla skórovala hned čtyřikrát za sebou. Jen během druhé půle nám domácí nasázeli hned 20 branek, a tak nebylo divu, že konečný výsledek zněl 33:23. Dukla si díky vítězství upevnila první místo v průběžné tabulce, my jsme naopak museli třetí místo přenechat Šťáhlavům.

O nadcházejícím víkendu nás nečeká o moc slabší soupeř než Dukla B. Hrajeme totiž s jediným celkem, který ještě může Duklu v boji o prvenství potrápit, průběžně druhým Mostem. Tomu jsme na podzim na jeho půdě sice podlehli 29:20, tentokrát ale budeme hrát doma. Most navíc v úvodu jarní části třikrát prohrál – o to větší ale bude jeho motivace bodovat. Ta naše však nebude o nic menší, možný návrat na třetí příčku by mohl přinést vzpruhu po třech posledních utkáních, z nichž jsme vytěžili jen bod za remízu s Libercem.

Zatím se nezdá, že by konání utkání mělo být ohroženo opatřeními v souvislosti s šířením koronaviru. Český svaz házené jím organizovaná soutěžní utkání nezrušil, v souladu s nařízením vlády ale vyzval kluby, aby zajistily, že se žádného zápasu nezúčastní víc než 100 lidí. Utkání s Mostem proto z tohoto důvodu sehrajeme zcela bez diváků, do sportovní haly budou vpuštěni pouze lidé uvedení v zápise o utkání.

UPDATE: Dle nařízení vlády ČR a ČSH se všechny utkání prozatím ruší!

Sestava a branky Libčic n. Vlt v utkání s Duklou B: Androník, Šimánek – Gebauer, Svoboda 1, Aliapulios 8/3, Weigner 3, Hora 4, Breyl 4, Stárka 2, Česák 1.