Libčické překvapení = výhra nad Plzní 22:18

Po skončení základní části, kdy se nám podařilo vyhrát 2. ligu SVČ, jsme na posledním domácím utkání přivítali mužstvo Talentu Plzeň „B“. Toto mužstvo jasně dominovalo ve své skupině 2. ligy JZČ, kdy během celé sezóny ani jednou neprohráli, a jen ve dvou případech remizovali. Favoritem tohoto dvojutkání byla jednoznačně Plzeň, díky širokému kádru a mnohem lepšímu zázemí. My jsme chtěli opět udržet naší ligovou neporazitelnost a ukázat, jaké kvality naše mužstvo má.

O proti jiným utkání ale naši hráči nastupovali do zápasu bez tlaku na výsledek, s cílem užít si toto utkání a zkusit překvapit. Do utkání vstoupila obě mužstva vyrovnaně a prvních 10 minut ukázali, v jakém duchu se utkání bude ubírat.  Oba brankáři předváděli skvělé zákroky již od samotného začátku, a díky lepšímu vstupu do utkání jsme brzy získali menší náskok. Plzeň se ale dokázala vzpamatovat, a začala na nás nepříjemně dotahovat.  Na obou stranách se hrála zajímavá házená, kde bohužel selhával jeden střelec za druhým.

Poločas nakonec vyrovnaný 10:10. V poločase udával instrukce  Milan Kiselica, který se snažil mužstvo probudit k lepším výkonům.  Mužstvo právě v této přestávce opět ukázalo svoji soudržnost.

Druhý poločas začal opět velkým tlakem Plzně, která se opět tlačila do šancí, ale vše končilo  na našem skvělém brankáři, Ondra Kříž chytal pravděpodobně své nejlepší utkání v sezóně.  Právě Ondrovi zákroky a sebevědomí dokázalo mužstvo vrátit zpět do zápasu, a to hlavně za nepříznivého stavu 13:14, kdy se nás snažil soupeř zlomit.  V tuto chvíli již nebylo co řešit, oba týmy začali hrát vabank, v 55 minutě byl stav stále vyrovnán.  Pak přišlo něco, co nikdo nečekal, kdy jsme si během minuty vybojovali náskok 2 branek a začali jsme tušit, že toto utkání dnes vyhrajeme.

Překvapení jsme dokázali dotáhnout do konce a soupeři dát ještě další dvě branky znamenající výsledek 22:18!!!!

Poté vypukla neskutečná radost mezi domácími hráči, tak mezi samotnými diváky. Těm děkujeme opět za skvělou podporu a hlavně za počet, v kterém přišli. Celý tým si zaslouží obrovskou pochvalu, za svoji bojovnost.  Házená se hraje na 60 minut a my jsme to v této sezóně již  několikrát potvrdili.

Mužem zápasu je naprosto jasně zvolen Ondřej Kříž.

Ale jsme teprve v  půlce cesty, v Plzni nás čeká ještě těžší utkání, kde s velkou pravděpodobností nastoupí i někteří hráči z plzeňského „A“ týmu. Poslední krok bývá nejtěžší,  kdo bude moct, přijďte v neděli 25.5 do Plzně na druhý zápas baráže o 1. ligu, zápas začíná v 13 hodin.

Držte nám palce, náš příběh ještě nekončí.