Kolín- Libčice 29:21 (13:8)

V sobotu nás čekal druhý tým průběžné tabulky Kolín. Ten ve svém domácím prostředí v Ledči nad Sázavou ještě neztratil body. Naopak Libčice z pěti pokusů z venkovních střetnutí žádný bod nezískaly. Tým Kolína je složen ze zkušených borců, kteří spolu mají již něco nahráno a v letošním ročníku mají ty největší ambice. O případný postup do  1. ligy ovšem dle informací nemají zájem.

Do samotného zápasu jsme vstoupili velmi koncentrovaně v obraně. Kolín spoléhal především na spolupráci spojek s výborným pivotem. To se nám dařilo eliminovat, ale v útoku jsme měli také problémy. Soupeř praktikoval aktivní obranu s přistupováním a častým přerušováním. Přesto se nám podařilo jít do vedení 4:2, ale poté jsme se na dlouhých jedenáct minut odmlčeli a soupeř se ujal vedení 6:5 a jeho hra v útoku začala být nebezpečná. Posledních deset minut jsme hrubě propadli v obranné činnosti a to rozhodlo o osudu celého utkání. Kolín prakticky z každého útoku dohrál na zajímavou střeleckou příležitost, kterou bez váhání proměnil. Poločas tedy končil 13:8 pro domácí a vedení to bylo zasloužené, protože hra soupeře byla v poslední desetiminutovce velmi dobrá.

Ve druhém poločasu nastoupil do branky David Šrám a také jeho dobré zákroky znamenali snížení na rozdíl tří branek. Pak jsme ovšem předvedli naprosto tragické představení, které vysvobodil až oddechový čas. Stačilo několik minut a rozdíl byl o devět branek pro Kolín. V útoku jsme dělali šílené chyby, které soupeř nemilosrdně trestal. Namísto toho, abychom hru zklidnili, tak jsme se zběsile snažili kontrovat a dostávali další branky. Posledních dvacet minut se poté dohrávalo a rozdíl ve skóre zůstal v podstatě stejný. Nemůže za to ovšem náš zlepšený výkon, ale spíše uspokojení Kolína, který dal prostor všem hráčům z lavičky a především v obraně na konci utkání polevil.

Možná po dlouhých čtyřech letech dostal některý z hráčů Libčic přímou červenou kartu. V tomto případě to byl zrovna hrající trenér Maťo Breyl, který ač za neúmyslný faul nešel svěřencům příkladem.

V zápase nám velmi chyběl pilíř zadních řad Luboš Manda. Fungovalo to bez něj 20. minut, ale pak se jeho absence projevila naplno. Do zápasu také nemohl nastoupit Ivoš Hanzelka, který je v podstatě náš jediný klasický střelec z pozice spojky.

Hráčům Kolína nezbývá než pogratulovat. Prezentovali se jako sehraný tým, který je na tom velmi dobře fyzicky. Hráči vědí co mají hrát a dokáží využít užšího prostoru v ledečské hale.

Libčice sehrály zápas, ve kterém se hrálo kolektivně prvních 15. minut a bylo to pouze v obraně. Ve zbytku to byla spíše snaha o prosazení se individuálně, ale to proti fungující obraně Kolína prostě nešlo. Občas se něco podařilo, ale celkově hra neměla žádný řád. Z venkovních utkání jsme tedy za podzim na velké nule.

Příští týden nás čeká v domácím prostředí Bělá pod Bezdězem. Ta je v celkové tabulce za námi, ale rozhodně nelze čekat jednoduché utkání. Pro nás je střetnutí nesmírně důležité, protože v případě vítězství se nám podaří odskočit týmům pod námi. To si zcela jistě uvědomuje také náš soupeř a tak střetnutí slibuje zajímavou podívanou.

Přijďte nás v sobotu v 17:00 do Břví povzbudit!!!