I přes slibný start jsme první zápas jara nezvládli, oba body zůstávají ve Šťáhlavech

O uplynulém víkendu skončila zimní přestávka a s ní i čekání na další soutěžní zápas. Chuť do hry byla velká, což se příznivě odrazilo i na našem vstupu do utkání ve Šťáhlavech. Soupeře, s nímž jsme si na úvod letošní sezony doma poradili 33:16, jsme i v prvních minutách odvety výrazně přehrávali. I přes absenci hned několika hráčů se nám dařilo v obraně se spolehlivým Michalem Šimánkem za zády, z čehož jsme pak mohli těžit při přechodu do útoku proti rozhozené obraně. Netrvalo dlouho a měli jsme k dobru náskok 10:3 a soupeře, který v těchto chvílích nevěděl kudy kam.

Jenže Šťáhlavy se ani za výrazně nepříznivého stavu nevzdaly. Sami jsme jim navíc neproměněnými vyloženými šancemi a zbytečnými ztrátami míče záhy nabídli návrat do zápasu. Místo takticky vyspělého týmového výkonu, kterým bychom dovedli zápas k poklidnému vítězství, se naše hra postupně rozpadla na individuální snahy, které narážely na povzbuzenou domácí obranu. Šťáhlavy díky tomu začaly těžit z jednoduchých branek po rychlých protiútocích. Nejprve sérií tří gólů v řadě snížily na 10:6, aby se jim do poločasové přestávky podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. Bylo tak jasné, kdo bude mít v úvodu druhé půle výhodu lepšího psychického rozpoložení.

Poločasová přestávka ovšem nástup domácích zbrzdila. Po změně stran se hra vyrovnala a se soupeřem jsme se přetahovali o každý gól. Ani jednomu z týmů se pak delší dobu nedařilo odskočit a atmosféra v hale postupně houstla. Když už se karta začala konečně znovu obracet v náš prospěch a drželi jsme vedení o tři branky (19:22), přišly opět zbytečné ztráty z naší strany, zahozené šance a laciné branky do naší sítě. Soupeř se díky domu dostal do těsného vedení. Nic na tom nezměnil ani fakt, že Šťáhlavy v té době už hrály delší dobu oslabené o Petra Šimka, který si za oplácení směrem k Václavu Horovi vykoledoval červenou kartu. Definitivně do kolen nás však nakonec srazila až série tří sedmimetrových hodů krátce po sobě a následná hra v oslabení, což domácím otevřelo cestu k získání rozhodujícího náskoku. Ten si už Šťáhlavy pohlídaly a po konečném výsledku 29:24 oslavily první vítězství v jarní části. My si vlastní vinou budeme muset na první jarní body ještě počkat, a to nejméně do nedělního podvečera, kdy v domácím prostředí od 17:00 přivítáme Liberec. Pod Ještědem jsme na podzim i díky 13 brankám Dmitrije Tsunaeva a 10 trefám Radima Svobody sice vyhráli 39:32, ale utkání ve Štáhlavech ukázalo, že vysoké podzimní vítězství do odvety neznamená vůbec nic.

Sestava a branky Libčic n. Vlt.: Šimánek, Androník, Kříž – Telvak, Svoboda 2, Aliapulios 8, Chlupáč, Hora 3, Breyl 2, Stárka 8, Českák 1