Generálka před ligou: Sokol Vršovice- Libčice 30:27 (14:12)

O tomto víkendu již začínají ligové boje a tak ke generálce bylo domluveno utkání s tradičním rivalem Sokolem Vršovice. Náš dlouholetý soupeř skončil v loňském ročníku 2. ligy při shodnosti bodů o příčku za námi. V letošním ročníku byl ČSH direktivně poslán do jihozápadní skupiny, takže se s ním nestřetneme. Tedy o důvod více zahrát si s ním přátelák…

Hrajícímu trenérovi Breylovi bylo k dispozici 9 hráčů do pole a 2 brankáři. Marně se čekalo na pracovně vytíženého Lukáše Weignera, ale kromě něj jsme postrádali ostrou spojku Iva Hanzelku (nebude také se Žatcem) a další zkušené hráče. Domácí hráči Sokola Vršovice byli zřejmě kompletní a tak jsme očekávali skutečně těžkou prověrku. Začátek utkání tomu ihned dal zapravdu. Než jsme se rozkoukali, tak to bylo 8:2 a vypadalo to, že místo kvalitní přípravy jsme si přijeli pro slušnou nadílku. Naštěstí jsme přidali na důraze v obraně a domácí nebyli schopni se střelecky prosadit. To trvalo bezmála třináct minut a za tuto dobu jsme dokázali srovnat stav na 8:8 a zkazili ještě několik přechodů. V posledních několika minutách jsme ovšem kupili jednu ztrátu v přechodu za druhou a domácí nekompromisně trestali naše chyby. Poločas nakonec skončil 14:12 v náš neprospěch. V druhém poločase nám opět nefungovala obrana a domácí svůj náskok zvyšovali až na rozdíl pět branek. V útoku se nám dařilo kombinovat na pivota, který byl často faulován zákeřně, ale vyloučení jaksi nepřicházela. Utkání nakonec skončilo 30:27 ve prospěch domácích. Rozdíl byl zapříčiněn především našimi chybami v přechodu do rychlého útoku a to zejména na konci prvního poločasu, které soupeř potrestal lacinou brankou. Domácí borci produkovali házenou, kterou hrají dlouhodobě, ale podstatně se jim zlepšila křídla a to jim v ligové soutěži jistě pomůže.

Náš výkon byl poněkud rozpačitý. V útoku jsme kolikrát byli bezradní, ale jindy dobře zakombinovali. V obraně jsme třináct minut makali a nedostali branku a ve druhé to byla střelnice bez obrany a na konci to bylo zase lepší. Každopádně se musíme vyvarovat laciných ztrát, protože když každý vytvoří jednu až dvě, tak v celkovém zúčtování je to nejméně 8 branek do naší sítě a to se pak těžko vyhrává proti jakémukoliv soupeři.

V dnešním tréninku se již budeme připravovat na našeho prvního soupeře, kterým je Žatec. V minulé sezoně se nám v utkáních zle nedařilo, ale to chceme letos napravit. Prvním krokem byla vydřená výhra v Mladé Boleslavi v Českém poháru.

Sestava Libčic: Kříž, Šrám- Breyl, Česák, Doubek, Hora, Hykeš, Krempa, Kunst, Lacika, Tichý